۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ملی‌پوش سابق فرانسه پس از ۳۹ سال کما از دنیا رفت

ژان پی‌یر آدامز، مدافع پیشین تیم فوتبال «پاری سن ژرمن» که ۳۹ سال را در کما گذرانده بود در ۷۳ سالگی درگذشت. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باشگاه پاری سن ژرمن در ادای احترام به ژان پی‌ آدامز، از او به عنوان «پیشکسوت بزرگ» خود یاد کرد. آدامز از سال ۱۹۸۲ تحت مراقب همسرش برنادت در خانه خود در شهر «نیم» واقع در جنوب فرانسه در کما بوده است. او در یک مسابقه مصدوم شد و نیاز به جراحی زانو پیدا کرد اما حین عمل در بیمارستان لیون در اثر یک اشتباه بیهوشی به کما رفت. او که متولد سنگال بود در جوانی به دنبال عشق خود به فوتبال به فرانسه رفت و توجه باشگاه‌ها را به خود جلب کرد. او در سال ۱۹۷۲، در اولین بازی ملی خود برای فرانسه به زمین رفت و ۲۲ بازی ملی به کارنامه خود افزود. آدامز در سال ۱۹۷۷ به پاری سن ژرمن پیوست و دو فصل هم برای این تیم بازی کرد. او در سال ۱۹۸۱ بازی حرفه‌ای خود را به پایان رساند. سود هنگفت باشگاه فرانسوی پاری سن ژرمن از جذب لیونل مسیلیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی جهان فوتبال، هفته گذشته از بارسلونا جدا شد و با ثبت قراردادی سه ساله به «پی‌اس‌جی» پیوست. به گزارش رسانه‌های فرانسه، دستمزد ..

ژان پی‌یر آدامز، مدافع پیشین تیم فوتبال «پاری سن ژرمن» که ۳۹ سال را در کما گذرانده بود در ۷۳ سالگی درگذشت.

به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، باشگاه پاری سن ژرمن در ادای احترام به ژان پی‌ آدامز، از او به عنوان «پیشکسوت بزرگ» خود یاد کرد.

آدامز از سال ۱۹۸۲ تحت مراقب همسرش برنادت در خانه خود در شهر «نیم» واقع در جنوب فرانسه در کما بوده است.

او در یک مسابقه مصدوم شد و نیاز به جراحی زانو پیدا کرد اما حین عمل در بیمارستان لیون در اثر یک اشتباه بیهوشی به کما رفت.

او که متولد سنگال بود در جوانی به دنبال عشق خود به فوتبال به فرانسه رفت و توجه باشگاه‌ها را به خود جلب کرد.

او در سال ۱۹۷۲، در اولین بازی ملی خود برای فرانسه به زمین رفت و ۲۲ بازی ملی به کارنامه خود افزود. آدامز در سال ۱۹۷۷ به پاری سن ژرمن پیوست و دو فصل هم برای این تیم بازی کرد. او در سال ۱۹۸۱ بازی حرفه‌ای خود را به پایان رساند.

PSG's Lionel Messi, left, and Neymar train at the Paris Saint-Germain training camp in Saint-Germain-en-Laye, west of Paris,…سود هنگفت باشگاه فرانسوی پاری سن ژرمن از جذب لیونل مسیلیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی جهان فوتبال، هفته گذشته از بارسلونا جدا شد و با ثبت قراردادی سه ساله به «پی‌اس‌جی» پیوست. به گزارش رسانه‌های فرانسه، دستمزد خالص او‌ سالانه بالغ بر ۴۱ میلیون یورو خواهد بود که کمی بیش از دستمزد نیمار برزیلی در این تیم است.