۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

منابع حقوق بشری می‌گویند یک کولبر در ایران بر اثر شلیک نیروهای مرزبانی کشته شد

به گفته برخی منابع حقوق بشری، نیروهای سپاه پاسداران در «ارتفاعات مرز حاجی عمران» به سوی شماری از کولبران تیراندازی کردند که طی آن یک کولبر کشته شد. وبسایت «هه‌نگاو» که اخبار حقوق بشری منتشر می‌کند نام کولبر کشته شده را محمدخالد عبدالله‌زاده ، ۴۱ ساله عنوان کرده و نوشت او روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه به همراه گروهی از کولبران در مرز حاجی عمران پیرانشهر، هدف شلیک نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفت. وبسایت «هه‌نگاو» افزوده است جسد این کولبر تا کنون به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. صدای آمریکا این اخبار را به طور مستقل نمی‌تواند تایید کند. بر اساس گزارش‌های متعدد، نیروهای مرزی در ایران بارها کولبران را هدف تیراندازی‌های مرگبار قرار داده‌اند. بسیاری به خاطر شرایط بد اقتصادی در ایران به کولبری روی آورده‌اند.

به گفته برخی منابع حقوق بشری، نیروهای سپاه پاسداران در «ارتفاعات مرز حاجی عمران» به سوی شماری از کولبران تیراندازی کردند که طی آن یک کولبر کشته شد.

وبسایت «هه‌نگاو» که اخبار حقوق بشری منتشر می‌کند نام کولبر کشته شده را محمدخالد عبدالله‌زاده ، ۴۱ ساله عنوان کرده و نوشت او روز یکشنبه ۱۴ شهریور ماه به همراه گروهی از کولبران در مرز حاجی عمران پیرانشهر، هدف شلیک نیروهای سپاه پاسداران قرار گرفت.

وبسایت «هه‌نگاو» افزوده است جسد این کولبر تا کنون به خانواده‌اش تحویل داده نشده است. صدای آمریکا این اخبار را به طور مستقل نمی‌تواند تایید کند.

بر اساس گزارش‌های متعدد، نیروهای مرزی در ایران بارها کولبران را هدف تیراندازی‌های مرگبار قرار داده‌اند. بسیاری به خاطر شرایط بد اقتصادی در ایران به کولبری روی آورده‌اند.