۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخستین سفیر بحرین در اسرائیل وارد این کشور شد

نخستین سفیر بحرین در اسرائیل بعد از ظهر سه‌شنبه نهم شهریور برای آغاز کار خود وارد این کشور شد. به گزارش «تایمز اسرائیل»، بحرین اعلام کرده است که ورود خالد یوسف الجلاهمه، سفیر بحرین در اسرائیل، «گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور و مردم‌ آن‌ها» محسوب می‌شود. سفیر بحرین در اسرائیل پیش از ترک منامه، با انتشار پیامی به زبان‌های عبری، عربی، و انگلیسی در توئیتر، نوشت که فرصت عملی کردن دیدگاه حامد بن عیسی ال خلیفه، پادشاه بحرین، در زمینه «همزیستی صلح‌آمیز با همه کشورها» افتخاری ارزشمند است. او پس از ورود به اسرائیل و فرود هواپیمایش در فرودگاه بن‌گوریون، عکسی از خود و همسرش منتشر کرد و گفت هر دو بسیار هیجان زده هستند. A historic journey in the making accompanied by my wife. We are both very excited! pic.twitter.com/3qKstuNiZk — Khaled Al Jalahma (@BahrainAmbIsr) August 31, 2021امارات متحده عربی و بحرین دو کشوری بودند که بر اساس توافق‌های ابراهیم، روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را عادی کردند. سودان و مراکش هم متعاقب آن برای عادی سازی روابط به توافق‌های ابراهیم پیوستند. سفیر بحرین در اسرائیل پ..

نخستین سفیر بحرین در اسرائیل بعد از ظهر سه‌شنبه نهم شهریور برای آغاز کار خود وارد این کشور شد.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، بحرین اعلام کرده است که ورود خالد یوسف الجلاهمه، سفیر بحرین در اسرائیل، «گامی مهم در گسترش روابط بین دو کشور و مردم‌ آن‌ها» محسوب می‌شود.

سفیر بحرین در اسرائیل پیش از ترک منامه، با انتشار پیامی به زبان‌های عبری، عربی، و انگلیسی در توئیتر، نوشت که فرصت عملی کردن دیدگاه حامد بن عیسی ال خلیفه، پادشاه بحرین، در زمینه «همزیستی صلح‌آمیز با همه کشورها» افتخاری ارزشمند است.

او پس از ورود به اسرائیل و فرود هواپیمایش در فرودگاه بن‌گوریون، عکسی از خود و همسرش منتشر کرد و گفت هر دو بسیار هیجان زده هستند.

A historic journey in the making accompanied by my wife. We are both very excited! pic.twitter.com/3qKstuNiZk

— Khaled Al Jalahma (@BahrainAmbIsr) August 31, 2021

امارات متحده عربی و بحرین دو کشوری بودند که بر اساس توافق‌های ابراهیم، روابط دیپلماتیک خود با اسرائیل را عادی کردند. سودان و مراکش هم متعاقب آن برای عادی سازی روابط به توافق‌های ابراهیم پیوستند.

سفیر بحرین در اسرائیل پیش از این مناصب دیپلماتیک ارشدی داشته و در مقام معاون سفیر بحرین در آمریکا هم خدمت کرده است.