۳۰ دی ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخست وزیر هائیتی از ترور جان سالم به در برد

نخست وزیر هائیتی از ترور جان سالم به در برد دفتر نخست وزیری هائیتی اعلام کرد که آریل هنری، نخست وزیر این کشور روز شنبه در مراسم بزرگداشت استقلال هائیتی هدف یک ترور ناموفق قرار گرفت. دفتر آقای هنری گفت که «سارقان و تروریست‌ها» تلاش کردند نخست وزیر را در کلیسایی در شهر شمالی گونایوس، محل برگزاری دویست و هجدهمین سالگرد استقلال هائیتی، با گلوله ترور کنند. ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد آقای هنری و همراهان او در حالی که یک گروه مسلح در خارج از کلیسا شروع به تیراندازی می‌کنند، به سمت اتوموبیل‌های خود می‌روند. رسانه‌های هائیتی می‌گویند که در این تیراندازی‌ها یک نفر کشته و دو نفر نیز مجروح شده‌اند. پلیس هائیتی اما این گزارش‌ها را هنوز تایید نکرده است. این حمله نگرانی‌ها را درباره امنیت مقامات هائیتی افزایش داده است، کشوری که از ماه زوئیه در پی ترور رئیس جمهور آن صحنه آشوب و هرج و مرج بوده است. با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن

نخست وزیر هائیتی از ترور جان سالم به در برد

دفتر نخست وزیری هائیتی اعلام کرد که آریل هنری، نخست وزیر این کشور روز شنبه در مراسم بزرگداشت استقلال هائیتی هدف یک ترور ناموفق قرار گرفت.

دفتر آقای هنری گفت که «سارقان و تروریست‌ها» تلاش کردند نخست وزیر را در کلیسایی در شهر شمالی گونایوس، محل برگزاری دویست و هجدهمین سالگرد استقلال هائیتی، با گلوله ترور کنند.

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده است نشان می‌دهد آقای هنری و همراهان او در حالی که یک گروه مسلح در خارج از کلیسا شروع به تیراندازی می‌کنند، به سمت اتوموبیل‌های خود می‌روند.

رسانه‌های هائیتی می‌گویند که در این تیراندازی‌ها یک نفر کشته و دو نفر نیز مجروح شده‌اند. پلیس هائیتی اما این گزارش‌ها را هنوز تایید نکرده است.

این حمله نگرانی‌ها را درباره امنیت مقامات هائیتی افزایش داده است، کشوری که از ماه زوئیه در پی ترور رئیس جمهور آن صحنه آشوب و هرج و مرج بوده است.

با استفاده از گزارش خبرگزاری رویترز؛ س.ن