۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نرگس محمدی و مریم کریم‌بیگی می‌گویند قرار است عده‌ای از زندانیان آبان ۹۸ آزاد شوند

نرگس محمدی و مریم کریم‌بیگی، دو تن از کنشگران مدنی در ایران، می‌گویند که با خبر شده‌اند عده‌ای از زندانیان آبان ۹۸، از جمله امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به‌زودی آزاد می‌شوند. خانم محمدی روز چهارشنبه ۶ مرداد، با اعلام این خبر در حساب اینستاگرام خود نوشته است: «طی تماس تلفنی از داخل زندان با خبر شدیم که تعداد زیادی از زندانیان آبان ۹۸ به همراه امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شامل عفو شده‌اند و به‌زودی آزاد خواهند شد.» View this post on InstagramA post shared by Narges mohamadi (@narges_mohamadi_51) مریم کریم‌بیگی، فعال مدنی و خواهر مصطفی کریم‌بیگی، از کشته‌شدگان اعتراضات ۸۸، نیز در توییتی نوشته است که این سه تن به همراه «اکثر زندانیان آبان ماه ۹۸»، «عفو شده‌اند و به‌زودی آزاد خواهند شد.» صدای آمریکا این اظهارات را به طور مستقل نمی‌تواند تایید کند. اکثر زندانیان آبان ماه ۹۸ و امیرحسین مرادی و سعید تمجیدی و محمد رجبی شامل عفو شدند و به زودی ازاد خواهند شد — ‌مريم‌ کریم‌بیگی (@karimbeigi) July 28, 2021امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، از زندانیان سیاسی مرتبط با ا..

نرگس محمدی و مریم کریم‌بیگی، دو تن از کنشگران مدنی در ایران، می‌گویند که با خبر شده‌اند عده‌ای از زندانیان آبان ۹۸، از جمله امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، به‌زودی آزاد می‌شوند.

خانم محمدی روز چهارشنبه ۶ مرداد، با اعلام این خبر در حساب اینستاگرام خود نوشته است: «طی تماس تلفنی از داخل زندان با خبر شدیم که تعداد زیادی از زندانیان آبان ۹۸ به همراه امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی شامل عفو شده‌اند و به‌زودی آزاد خواهند شد.»

View this post on Instagram

A post shared by Narges mohamadi (@narges_mohamadi_51)

مریم کریم‌بیگی، فعال مدنی و خواهر مصطفی کریم‌بیگی، از کشته‌شدگان اعتراضات ۸۸، نیز در توییتی نوشته است که این سه تن به همراه «اکثر زندانیان آبان ماه ۹۸»، «عفو شده‌اند و به‌زودی آزاد خواهند شد.» صدای آمریکا این اظهارات را به طور مستقل نمی‌تواند تایید کند.

اکثر زندانیان آبان ماه ۹۸ و امیرحسین مرادی و سعید تمجیدی و محمد رجبی شامل عفو شدند و به زودی ازاد خواهند شد

— ‌مريم‌ کریم‌بیگی (@karimbeigi) July 28, 2021

امیرحسین مرادی، سعید تمجیدی و محمد رجبی، از زندانیان سیاسی مرتبط با اعتراضات ۹۸ از سوی دادگاه انقلاب اسلامی به «اعدام، ۳۸ سال زندان و ۲۲۲ ضربه شلاق» محکوم شدند.

سال گذشته، در پی صدور حکم اعدام برای این زندانیان، پیکر بی‌جان ناصر مرادی، پدر امیرحسین مرادی، در خانه‌اش پیدا شد و گفته می‌شود مرگ او ناشی از خودکشی بوده است.