۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نماینده مجلس ایران: تهران متعهد به تحویل اطلاعات ضبط شده به آژانس نیست

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید طبق قانون مجلس، این‌ کشور متعهد به تحویل اطلاعات ضبط شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست و این اطلاعات باید پاک شود. محمود عباس زاده مشکینی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم در ایران، استدلال کرده که مصوبه مجلس به غرب ۳ ماه فرصت داد تا تحریم را لغو کند و بعد هم یک ماه دیگر آن‌ را تمدید کرد، حال که طرف مقابل چنین نکرده، ایران هم هیچ تعهدی ندارد. قرار است ماسیمو آپارو، معاون مدیرکل آژانس در امور ایمنی، این هفته به تهران برود. به گفته کاظم غریب آبادی، نماینده ایران در آژانس و مذاکرات وین، سفر آپارو یک امر عادی در قالب توافق ایمنی دو طرف بوده و قرار نیست گفتگویی صورت گیرد. هفته پیش، دیپلمات‌های خارجی گفتند ایران به بازرسان آژانس اجازه ورود به تأسیسات نظنز را نداده است.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی ایران می‌گوید طبق قانون مجلس، این‌ کشور متعهد به تحویل اطلاعات ضبط شده به آژانس بین المللی انرژی اتمی نیست و این اطلاعات باید پاک شود.

محمود عباس زاده مشکینی روز دوشنبه در مصاحبه با خبرگزاری تسنیم در ایران، استدلال کرده که مصوبه مجلس به غرب ۳ ماه فرصت داد تا تحریم را لغو کند و بعد هم یک ماه دیگر آن‌ را تمدید کرد، حال که طرف مقابل چنین نکرده، ایران هم هیچ تعهدی ندارد.

قرار است ماسیمو آپارو، معاون مدیرکل آژانس در امور ایمنی، این هفته به تهران برود. به گفته کاظم غریب آبادی، نماینده ایران در آژانس و مذاکرات وین، سفر آپارو یک امر عادی در قالب توافق ایمنی دو طرف بوده و قرار نیست گفتگویی صورت گیرد.

هفته پیش، دیپلمات‌های خارجی گفتند ایران به بازرسان آژانس اجازه ورود به تأسیسات نظنز را نداده است.