۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نیروهای امنیتی با معترضان به نتیجه انتخابات شورای شهر یاسوج درگیر شدند

طی روزهای گذشته و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گروهی از شهروندان یاسوج در اعتراض به نتیجه انتخابات شورای شهر دست به تجمع زده‌اند. کاربران شبکه‌های اجتماعی می گویند در درگیری نیروهای امنیتی با معترضان به نتیجه انتخابات در یاسوج که گفته می‌شود از روز شنبه ۲۹ خرداد ماه آغاز و تا این لحظه ادامه داشته است، شمار زیادی دستگیر و برخی دیگر نیز کشته و یا مجروح شده‌اند. صدای آمریکا به طور مستقل نمی‌تواند اخبار کشته شدن افراد را در این لحظه رد و یا تایید کند. اما شواهد حاکی از گستردگی درگیری‌ها و وخامت اوضاع در این شهر است. در همین حال، علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد گفته است که در روز برگزاری انتخابات «بیش از ۱۰۰ نفر بازداشتی داشتیم.» به گزارش خبرگزاری ایسنا، او گفته «این افراد از همه سلایق، گروه‌ها و اقوام مختلف کاندیداها بودند.» دادستان انقلاب یاسوج اضافه کرده است که «ما نماینده فرماندار و از اعضای صندوق را هم بازداشت کردیم.» بر اساس ویدئوهای ارسال شده،‌ در پی این اعتراضات و حضور گسترده معترضین در خیابان‌های این شهر، نیروهای امنیتی به شهرون..

طی روزهای گذشته و پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰، گروهی از شهروندان یاسوج در اعتراض به نتیجه انتخابات شورای شهر دست به تجمع زده‌اند.

کاربران شبکه‌های اجتماعی می گویند در درگیری نیروهای امنیتی با معترضان به نتیجه انتخابات در یاسوج که گفته می‌شود از روز شنبه ۲۹ خرداد ماه آغاز و تا این لحظه ادامه داشته است، شمار زیادی دستگیر و برخی دیگر نیز کشته و یا مجروح شده‌اند. صدای آمریکا به طور مستقل نمی‌تواند اخبار کشته شدن افراد را در این لحظه رد و یا تایید کند. اما شواهد حاکی از گستردگی درگیری‌ها و وخامت اوضاع در این شهر است.

در همین حال، علی ملک حسینی، دادستان عمومی و انقلاب یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد گفته است که در روز برگزاری انتخابات «بیش از ۱۰۰ نفر بازداشتی داشتیم.» به گزارش خبرگزاری ایسنا، او گفته «این افراد از همه سلایق، گروه‌ها و اقوام مختلف کاندیداها بودند.»

دادستان انقلاب یاسوج اضافه کرده است که «ما نماینده فرماندار و از اعضای صندوق را هم بازداشت کردیم.»

بر اساس ویدئوهای ارسال شده،‌ در پی این اعتراضات و حضور گسترده معترضین در خیابان‌های این شهر، نیروهای امنیتی به شهروندان حمله‌ور شده‌اند.

⚡️اخبار و ویدئوهایی از #یاسوج به دست ما رسیده که از حضور گسترده نیروهای امنیتی و حمله به شهروندان و سرکوب بسیار خشن حکایت می‌کند. صدای آمریکا مستقلا نمی‌تواند جزئیات بازداشت‌ها و مجروحان و کشته شدگان احتمالی را رد یا تایید کند اما شواهد حاکی از گستردگی درگیری‌ها و وخامت اوضاع است pic.twitter.com/UYLRP5f1ji

— VOA Farsi (@VOAIran) June 21, 2021

خبرگزاری ایلنا نیز با تایید این خبر اعلام کرده است که برخی از رای‌دهندگان ششمین دوره انتخابات شورای شهر یاسوج به دلیل آنچه نارضایتی از نتیجه آرا عنوان شده،‌ مقابل ساختمان فرمانداری بویراحمد دست به تجمع اعتراضی زده‌اند؛ تجمعی که از تاریخ ۲۹ خرداد ماه، در پی زد و خورد میان حامیان دو نامزد آغاز و منجر به دخالت پلیس‌ شده است.