۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

هم‌زمان با پخش مستند «نوید افکاری» در صدای آمریکا، خبرگزاری وابسته به سپاه «اعترافات اجباری» او را منتشر کرد

هم‌زمان با پخش مستند «نوید افکاری» در صدای آمریکا، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، ویدئوهای جدیدی از اعترافات اجباری نوید افکاری منتشر کرد. مستند نوید افکاری، روایت رنج و دادخواهی خانواده کشتی‌گیر جوان شیرازی و دست‌وپنجه نرم کردن این خانواده با یک پرونده‌سازی پیچیده امنیتی است. مادر نوید افکاری، در این برنامه می‌گوید: «نوید همیشه مایه شادی اطرافیان بود. شادی خانه‌ام را گرفتند.» مستند نوید افکاریمادر نوید افکاری برای نخستین بار از روز اعدام نوید میگوید. ‫#مستند_نوید_افکاری‬ روایت رنج و دادخواهی خانواده کشتی‌گیر جوان شیرازی است و دست و پنجه‌نرم‌کردن‌شان با یک پرونده‌سازی پیچیده امنیتی. مادر نوید از روزهای حضور نوید در اعتراضات سراسری پرده بر‌میدارد. کاری از مسیح علینژادیک شاهد عینی گزارش داده است که این کشتی‌گیر را برای اعتراف به جرمی که مرتکب نشده است، «به صورت وحشیانه‌ای» شکنجه کردند. همزمان با پخش مستند نوید افکاری از صدای آمریکا خبرگزاری فارس در حال پخش کردن ویدیوهای جدیدی از اعترافات اجباری نوید است.#حقارت شما بی‌اندازه‌ست. pic.twitter.com/WNUFscHNvJ — +۱۵۰۰تصویر (@1500tasvir..

هم‌زمان با پخش مستند «نوید افکاری» در صدای آمریکا، خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران، ویدئوهای جدیدی از اعترافات اجباری نوید افکاری منتشر کرد.

مستند نوید افکاری، روایت رنج و دادخواهی خانواده کشتی‌گیر جوان شیرازی و دست‌وپنجه نرم کردن این خانواده با یک پرونده‌سازی پیچیده امنیتی است. مادر نوید افکاری، در این برنامه می‌گوید: «نوید همیشه مایه شادی اطرافیان بود. شادی خانه‌ام را گرفتند.»

مستند نوید افکاریمادر نوید افکاری برای نخستین بار از روز اعدام نوید میگوید. ‫#مستند_نوید_افکاری‬ روایت رنج و دادخواهی خانواده کشتی‌گیر جوان شیرازی است و دست و پنجه‌نرم‌کردن‌شان با یک پرونده‌سازی پیچیده امنیتی. مادر نوید از روزهای حضور نوید در اعتراضات سراسری پرده بر‌میدارد.
کاری از مسیح علینژاد

یک شاهد عینی گزارش داده است که این کشتی‌گیر را برای اعتراف به جرمی که مرتکب نشده است، «به صورت وحشیانه‌ای» شکنجه کردند.

همزمان با پخش مستند نوید افکاری از صدای آمریکا خبرگزاری فارس در حال پخش کردن ویدیوهای جدیدی از اعترافات اجباری نوید است.#حقارت شما بی‌اندازه‌ست. pic.twitter.com/WNUFscHNvJ

— +۱۵۰۰تصویر (@1500tasvir) September 10, 2021

آرش صادقی، زندانی سیاسی سابق که پیش از این برای اعترافات اجباری در زندان تحت شکنجه قرار گرفته، با اشاره پخش اعترافات اجباری نوید افکاری از خبرگزاری فارس هم‌زمان با پخش مستند صدای آمریکا، نوشت: «هر گوشه‌ای از داستان برادران افکاری را که می‌بینیم، تراژدی دردناکی است که انگار نویسنده‌ای مجنون آن را برای آزار ذهن مخاطبانش نوشته است.»

همزمان با پخش مستند #نوید_افکاری از صدای امریکا،خبرگزاری فارس در حال پخش کردن ویدیوهای جدیدی از اعترافات اجباری نوید است.
هر گوشه‌ای از داستان برادران افکاری،را که میبینیم تراژدی دردناکی است که انگار نویسنده‌ای مجنون آن را برای آزار ذهنِ مخاطبانش نوشته است. pic.twitter.com/NAou2YJAFD

— Arash Sadeghi (@Arash_sadeghii) September 10, 2021

هم‌زمان، سعید افکاری، برادر کشتی‌گیر اعدام‌شده نوید افکاری، از تهدید و فشار نیروهای امنیتی بر اقوام و نزدیکان خانواده‌اش خبر داد و نوشت: «در حالی که به سالگرد کشته شدن برادرم نوید افکاری نزدیک می‌شویم، نهادهای امنیتی با تهدید و فشار در میان فامیل و آشنایان می‌خواهند مانع ما شوند.»

او خطاب به نیروهای جمهوری اسلامی، تأکید کرد: «ما سه سال است زیر وحشیانه‌ترین سرکوب‌های شما ایستاده‌ایم، هر چند داغدار، اما باز هم می‌ایستیم.»

درحالی که به سالگرد کشته‌شدن برادرم نوید_افکاری نزدیک میشویم، نهادهای امنیتی با تهدید و فشار در میان فامیل و آشنایان می‌خواهند مانع ما شوند.
ما سه سال است زیر وحشیانه‌ترین سرکوب‌های شما ایستاده‌ایم، هرچند داغدار اما باز هم می‌ایستیم.

— Saeed Afkari (@afkari_saeed) September 10, 2021

روز پنج‌شنبه نیز، سعید افکاری از افزوده شدن ۲ سال تبعید به ۲۵ سال زندان حکم برادر دیگرش، وحید افکاری خبر داد و نوشت: «در احکام قبلی برادرانم، اعدام بود و زندان و شلاق، ولی تبعید نبود.»

وحید و حبیب افکاری که برای اعتراف اجباری علیه برادرشان نوید، تحت شکنجه و فشار بودند، پیش از اعدام نوید افکاری به سلول انفرادی زندان عادل‌آباد شیراز انتقال داده شدند و همچنان یک سال است که در سلول انفرادی هستند.

⚡️سعید افکاری، برادر #نوید_افکاری کشتی‌گیر اعدام‌شده، از افزوده شدن ۲سال تبعید به ۲۵سال زندان حکم برادر دیگرش #وحید_افکاری خبر داد و نوشت:«در احکام قبلی برادرانم اعدام بود و زندان و شلاق، ‌ولی تبعید نبود» وحید و حبیب افکاری یک سال است در سلول انفرادی زندان عادل‌آباد شیراز محبوسند pic.twitter.com/rBcBEhECX3

— VOA Farsi (@VOAIran) September 9, 2021