۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

والا نیوز: اسرائیل و آمریکا همکاری‌ها برای مقابله با پهپادهای ایرانی را افزایش می‌دهند

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی به نقل از والا نیوز خبر داد ایالات متحده و اسرائیل از چند هفته پیش ‌گفت‌وگوها در مورد افزایش همکاری‌ها در مقابله با پهپادهای ایرانی را که به نظر می‌رسد در اختیار شبه‌نظامیان شیعه و گروه‌های تروریستی در منطقه قرار می‌گیرد، شروع کرده‌اند. این گزارش که روز چهارشنبه دوم تیر منتشر شده می‌گوید در پی توافق میان دو طرف و بین مشاوران امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا و اسرائیل که در ماه آوریل امضا شد، سه هفته پیش و برای نخستین بار، جلسه همکاری‌ها در مورد تهدیدها علیه متحدان ایالات متحده از سوی پهپادهای ایرانی یا موشک‌های هدایت شونده دقیق تشکیل شد. این گزارش می‌گوید «برت مک‌گورک» هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقای شورای امنیت ملی کاخ سفید و «روون ایزر» معاون مشاور امنیت ملی اسرائیل نمایندگان هیات‌های آمریکا و اسرائیل در این جلسه بودند. یکی از ایده‌های مطرح شده در این دیدار، ایجاد «منطقه پرواز ممنوع برای پهپادهای ایرانی» برفراز خاورمیانه است. این گزارش همچنین می‌گوید به تازگی ایالات متحده هماهنگی‌های نظامی با اسرائیل و شماری از کشورهای خاورمیانه را برای مقابله ب..

روزنامه تایمز اسرائیل در گزارشی به نقل از والا نیوز خبر داد ایالات متحده و اسرائیل از چند هفته پیش ‌گفت‌وگوها در مورد افزایش همکاری‌ها در مقابله با پهپادهای ایرانی را که به نظر می‌رسد در اختیار شبه‌نظامیان شیعه و گروه‌های تروریستی در منطقه قرار می‌گیرد، شروع کرده‌اند.

این گزارش که روز چهارشنبه دوم تیر منتشر شده می‌گوید در پی توافق میان دو طرف و بین مشاوران امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا و اسرائیل که در ماه آوریل امضا شد، سه هفته پیش و برای نخستین بار، جلسه همکاری‌ها در مورد تهدیدها علیه متحدان ایالات متحده از سوی پهپادهای ایرانی یا موشک‌های هدایت شونده دقیق تشکیل شد.

این گزارش می‌گوید «برت مک‌گورک» هماهنگ‌کننده امور خاورمیانه و شمال آفریقای شورای امنیت ملی کاخ سفید و «روون ایزر» معاون مشاور امنیت ملی اسرائیل نمایندگان هیات‌های آمریکا و اسرائیل در این جلسه بودند.

یکی از ایده‌های مطرح شده در این دیدار، ایجاد «منطقه پرواز ممنوع برای پهپادهای ایرانی» برفراز خاورمیانه است.

این گزارش همچنین می‌گوید به تازگی ایالات متحده هماهنگی‌های نظامی با اسرائیل و شماری از کشورهای خاورمیانه را برای مقابله با تهدید جمهوری اسلامی در منطقه، افزایش داده است.

ARLINGTON, VIRGINIA - JUNE 21: Lt. Gen. Aviv Kochavi, Chief of General Staff of the Israel Defense Forces, (R) departs…فرمانده ارشد اسرائيلی در سفر به آمریکا: برای جلوگیری از دستیابی ایران به توانایی‌ نظامی هسته‌ای باید اقدام کردآویو کوخاوی، رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل، در دیدار با ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا، در پنتاگون، بار دیگر بر ضرورت جلوگیری از دستیابی جمهوری اسلامی به توانایی‌های نظامی هسته‌ای تاکید کرد.