۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در کامیاران ۱۶ کشته بر جا گذاشت

واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در کامیاران در استان کردستان ایران، به کشته شدن ۱۶ تن و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر منجر شد. خبرگزاری دانشجویان ایران روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ضمن اعلام این خبر از اعزام هلی‌کوپتر و چند دستگاه آمبولانس به محل حادثه خبر داد. همچنین خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام علوم پزشکی کردستان گزارش داد، زمانی که این مینی‌بوس از مریوان به پالنگان می‌رفت، کنترل ماشین در گردنه «تفین» از دست راننده خارج شد و به دره سقوط کرد. بنا بر گزارش‌ها، حوادث جاده‌ای در ایران عمدتا به دلیل عدم ایمنی جاده‌ها و همچنین فرسودگی وسایل نقلیه، و عدم رعایت قوانین رانندگی و نظارت بر آن، روزانه جان عده قابل توجهی از شهروندان را در این کشور می‌گیرد. دوم تیر ماه در پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر، دو خبرنگار کشته و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند. فرمانده پلیس راه کشور در واکنش به آن حادثه گفت اگر «می‌دانستیم مسافران چه کسانی هستند، حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیم و برایشان اسکورت می‌گذاشتیم.» در حالی که اتوبوس حامل خبرنگاران در سال ۱۳۸۵ ساخته شده بود، به کارخانه سیمان تعلق داشت، و س..

واژگونی یک دستگاه مینی‌بوس در کامیاران در استان کردستان ایران، به کشته شدن ۱۶ تن و زخمی شدن ۱۲ تن دیگر منجر شد.

خبرگزاری دانشجویان ایران روز پنجشنبه ۱۰ شهریور ضمن اعلام این خبر از اعزام هلی‌کوپتر و چند دستگاه آمبولانس به محل حادثه خبر داد.

همچنین خبرگزاری فارس به نقل از یک مقام علوم پزشکی کردستان گزارش داد، زمانی که این مینی‌بوس از مریوان به پالنگان می‌رفت، کنترل ماشین در گردنه «تفین» از دست راننده خارج شد و به دره سقوط کرد.

بنا بر گزارش‌ها، حوادث جاده‌ای در ایران عمدتا به دلیل عدم ایمنی جاده‌ها و همچنین فرسودگی وسایل نقلیه، و عدم رعایت قوانین رانندگی و نظارت بر آن، روزانه جان عده قابل توجهی از شهروندان را در این کشور می‌گیرد.

دوم تیر ماه در پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر، دو خبرنگار کشته و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند.

فرمانده پلیس راه کشور در واکنش به آن حادثه گفت اگر «می‌دانستیم مسافران چه کسانی هستند، حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیم و برایشان اسکورت می‌گذاشتیم.» در حالی که اتوبوس حامل خبرنگاران در سال ۱۳۸۵ ساخته شده بود، به کارخانه سیمان تعلق داشت، و سال‌ها در همان مسیر کوهستانی کارگران کارخانه سیمان را جابه‌جا می‌کرد.

اتوبوس واژگون‌شده حامل خبرنگارانفرمانده پلیس راه کشور: اگر می‌دانستیم مسافران خبرنگارند حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیمفرمانده پلیس راه کشور در واکنش به حادثه واژگون شدن اتوبوس که در پی آن دو خبرنگار کشته و ۲۱ تن مجروح شدند، گفته است که اگر «می‌دانستیم مسافران چه کسانی هستند، حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیم و برایشان اسکورت می‌گذاشتیم.»

یک روز پس از واژگونی اتوبوس خبرنگاران، اتوبوس حامل سربازان وظیفه در محور یزد – دهشیر به کشته شدن هفت تن منجر شد. نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد.

پنج سرباز معلم در تصادف اتوبوس کشته شدندجزئیات تصادف اتوبوس حامل سرباز معلمان؛ افزایش تعداد کشته‌شدگان به ۷ تنیک روز پس از حادثه رانندگی در محور یزد – دهشیر که به کشته شدن پنج تن منجر شد، نیروی انتظامی علت حادثه را «نقص در سیستم فنی ترمز این اتوبوس و عدم توانایی راننده در کنترل» اتوبوس اعلام کرد.
ساعاتی پس از حادثه رسانه‌های ایران اعلام کردند که هر پنج فرد کشته‌شده، سرنشین اتوبوس و همگی سرباز معلم بودند، اما گزارش‌های تکمیلی با جزئیات بیشتر می‌گویند در این حادثه سه سرباز معلم، یک درجه‌دار نیروی انتظامی، و یک سرنشین تریلی جان باخته‌اند.