۱ مهر ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزارت خارجه آمریکا: اعتراضات خوزستان را از نزدیک دنبال و از حق مردم ایران حمایت می‌کنیم

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۳۰ تیر در نشست خبری روزانه خود اعلام کرد آمریکا تحولات جاری در خوزستان را از نزدیک دنبال و از حق مردم ایران در برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان حمایت می‌کند. ند پرایس با بیان این که واشنگتن در جریان گزارش‌ها در مورد تیراندازی نیروهای انتظامی به معترضان نیز قرار دارد، گفت: «ما از حقوق مردم ایران برای تجمع مسالمت آمیز و بیان خواسته خود، مانند هر مردم دیگری، حمایت می‌کنیم.» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه اظهارت خود تاکید کرد که «ایرانیان، مانند مردمان دیگر (کشورها)، باید بتوانند بدون ترس و وحشت از درگیری یا بازداشت خودسرانه توسط نیروهای انتظامی، از این حق خود استفاده کنند.» اعتراضات گسترده به بی‌آبی در نقاط مختلف خوزستان چهارشنبه برای هفتمین شب پیاپی ادامه یافت و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از برگزاری تجمعاتی در استان اصفهان و در حمایت از معترضان خوزستانی‌ حکایت دارد. اعتراضات به بی‌آبی در خوزستان برای هفتمین روز ادامه یافت؛ حمایت آمریکا از حق تجمع مسالمت آمیز مردم ایراناعتراضات گسترده در خوزستان نسبت به بی‌آبی برای هفتمین ..

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز چهارشنبه ۳۰ تیر در نشست خبری روزانه خود اعلام کرد آمریکا تحولات جاری در خوزستان را از نزدیک دنبال و از حق مردم ایران در برگزاری تجمع مسالمت‌آمیز و آزادی بیان حمایت می‌کند.

ند پرایس با بیان این که واشنگتن در جریان گزارش‌ها در مورد تیراندازی نیروهای انتظامی به معترضان نیز قرار دارد، گفت: «ما از حقوق مردم ایران برای تجمع مسالمت آمیز و بیان خواسته خود، مانند هر مردم دیگری، حمایت می‌کنیم.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه اظهارت خود تاکید کرد که «ایرانیان، مانند مردمان دیگر (کشورها)، باید بتوانند بدون ترس و وحشت از درگیری یا بازداشت خودسرانه توسط نیروهای انتظامی، از این حق خود استفاده کنند.»

اعتراضات گسترده به بی‌آبی در نقاط مختلف خوزستان چهارشنبه برای هفتمین شب پیاپی ادامه یافت و گزارش‌های منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی از برگزاری تجمعاتی در استان اصفهان و در حمایت از معترضان خوزستانی‌ حکایت دارد.

حضور ماشین ضدشورش یگان ویژه در سوسنگرد - چهارشنبه شباعتراضات به بی‌آبی در خوزستان برای هفتمین روز ادامه یافت؛ حمایت آمریکا از حق تجمع مسالمت آمیز مردم ایراناعتراضات گسترده در خوزستان نسبت به بی‌آبی برای هفتمین روز ادامه یافت و بنا بر گزارش‌های شهروندی، روز چهارشنبه ۳۰ تیر نیز اعتراضات در شهرهای مختلف استان از جمله در سوسنگرد برگزار شده است. اینترنت در این منطقه با اختلال مواجه است.