۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزارت خارجه ایران به شرکت نخست وزیر اسلوونی در اجلاس سازمان مجاهدین خلق اعتراض کرد

وزارت امورخارجه ایران می‌گوید کریستینا رادی، سفیر اسلوونی در تهران را به این وزارتخانه احضار کرد. وزارت خارجه ایران شرکت نخست وزیر اسلوونی، یانز یانشا، در اجلاس سازمان مجاهدین خلق را «غیرقابل قبول و خارج از عرف دیپلماتیک» خوانده است و می‌گوید در اعتراض به این موضوع سفیر اسلوونی در تهران را احضار کرد و از او در این باره توضیح خواسته است. سازمان مجاهدین خلق کنفرانسی را تحت عنوان «ایران آزاد ۲۰۲۱» به راه انداخته که در شهرهای مختلف از طریق تصویری نیز پخش می‌شود. در اولین روز از همایش مجازی سه روزه «ایران آزاد ۲۰۲۱» نخست وزیر اسلوونی و مایک پمپئو، وزیر سابق خارجه آمریکا از جمله سخنرانان بودند. آقای پمپئو روز شنبه گفت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری مردم ایران نیست بلکه منتخب رهبر جمهوری اسلامی ایران است. مریم رجوی، رئيس شورای ملی مقاومت نیز در سخنان افتتاحیه این گردهمایی از کشورهای عضو شورای امنیت ملل متحد خواست که «ترتیبات حسابرسی و محاکمه بین المللی آخوند رئیسی به جرم ارتکاب جنایت علیه بشریت را فراهم کند و در اجلاس آینده مجمع عمومی او را نپذیرد.» نشست «ایران آزاد ۲۰۲۱» در واشنگتن برگزار شد: و..

وزارت امورخارجه ایران می‌گوید کریستینا رادی، سفیر اسلوونی در تهران را به این وزارتخانه احضار کرد.

وزارت خارجه ایران شرکت نخست وزیر اسلوونی، یانز یانشا، در اجلاس سازمان مجاهدین خلق را «غیرقابل قبول و خارج از عرف دیپلماتیک» خوانده است و می‌گوید در اعتراض به این موضوع سفیر اسلوونی در تهران را احضار کرد و از او در این باره توضیح خواسته است.

سازمان مجاهدین خلق کنفرانسی را تحت عنوان «ایران آزاد ۲۰۲۱» به راه انداخته که در شهرهای مختلف از طریق تصویری نیز پخش می‌شود.

در اولین روز از همایش مجازی سه روزه «ایران آزاد ۲۰۲۱» نخست وزیر اسلوونی و مایک پمپئو، وزیر سابق خارجه آمریکا از جمله سخنرانان بودند. آقای پمپئو روز شنبه گفت ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری مردم ایران نیست بلکه منتخب رهبر جمهوری اسلامی ایران است.

مریم رجوی، رئيس شورای ملی مقاومت نیز در سخنان افتتاحیه این گردهمایی از کشورهای عضو شورای امنیت ملل متحد خواست که «ترتیبات حسابرسی و محاکمه بین المللی آخوند رئیسی به جرم ارتکاب جنایت علیه بشریت را فراهم کند و در اجلاس آینده مجمع عمومی او را نپذیرد.»

OIAC event in DCنشست «ایران آزاد ۲۰۲۱» در واشنگتن برگزار شد: ویدیوی سخنرانی قانون‌گذاران آمریکایی، مایک پمپئو و مریم رجوی پخش شدچندین نماینده و سناتور جمهوریخواه و دموکرات روز شنبه ۱۹ تیر در نشستی به نام «اجلاس جهانی ایران آزاد ۲۰۲۱: آلترناتیو دموکراتیک به سوی پیروزی» در سخنرانی‌های جداگانه ای از خواست مردم در ایران برای دستیابی به آزادی اعلام حمایت کردند.