۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزارت دفاع اسرائیل می‌گوید سلاحی لیزری برای هدف قرار دادن پهپادها تولید می‌کند

مقامات وزارت دفاع اسرائیل و شرکت «البیت سیستمز» می‌گویند نمونه اولیه یک سلاح لیزری هوایی برای سرنگونی پهپادها و سایر اهداف پرنده تا سال ۲۰۲۵ آماده خواهد شد. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این سلاح لیزری که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است بخشی از پدافند هوایی چند لایه اسرائیل خواهد بود که شامل سیستم «گنبد آهنین» برای سرنگونی موشک‌های کوتاه برد و سامانه‌‌های «دیوید اسلینگ» و «پیکان» برای مقابله با موشک‌های بالستیک است. یانیو روتم، از بخش تحقیق و توسعه وزارت دفاع به خبرنگاران گفت که آزمایش‌های اولیه لیزر، که بر روی هواپیمای سبک حمل می‌شود، در برابر چندین پهپاد، با برد حدود یک کیلومتر موفقیت آمیز بوده‌ است. به گفته یک مقام ارشد شرکت «البیت سیستمز»، سلاح لیزری جدید هدف را گرم کرده و ظرف چند ثانیه آن را آتش می‌زند. دیدگاه | اسرائیل چگونه تونل‌های زیرزمینی حماس در نوار غزه را هدف قرار دادست فرنتزمن، روزنامه‌نگار و مدیر اجرایی «مرکز گزارش و تحلیل خاورمیانه»، در یادداشتی برای نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» به موضوع رویکرد اسرائیل در هدف قرار دادن حماس پرداخته است.

مقامات وزارت دفاع اسرائیل و شرکت «البیت سیستمز» می‌گویند نمونه اولیه یک سلاح لیزری هوایی برای سرنگونی پهپادها و سایر اهداف پرنده تا سال ۲۰۲۵ آماده خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، این سلاح لیزری که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده است بخشی از پدافند هوایی چند لایه اسرائیل خواهد بود که شامل سیستم «گنبد آهنین» برای سرنگونی موشک‌های کوتاه برد و سامانه‌‌های «دیوید اسلینگ» و «پیکان» برای مقابله با موشک‌های بالستیک است.

یانیو روتم، از بخش تحقیق و توسعه وزارت دفاع به خبرنگاران گفت که آزمایش‌های اولیه لیزر، که بر روی هواپیمای سبک حمل می‌شود، در برابر چندین پهپاد، با برد حدود یک کیلومتر موفقیت آمیز بوده‌ است.

به گفته یک مقام ارشد شرکت «البیت سیستمز»، سلاح لیزری جدید هدف را گرم کرده و ظرف چند ثانیه آن را آتش می‌زند.

Anti-Israel rally in in the southern Gaza Stripدیدگاه | اسرائیل چگونه تونل‌های زیرزمینی حماس در نوار غزه را هدف قرار دادست فرنتزمن، روزنامه‌نگار و مدیر اجرایی «مرکز گزارش و تحلیل خاورمیانه»، در یادداشتی برای نشریه آمریکایی «نشنال اینترست» به موضوع رویکرد اسرائیل در هدف قرار دادن حماس پرداخته است.