۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا با رئیس جمهوری فرانسه دیدار کرد؛ ناتو، روسیه، و چین محور عمده گفت‌وگوها

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۴ تیر در پاریس با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، دیدار و درباره طیفی از مسائل مورد علاقه دو طرف، از جمله تعهد مشترک در حفظ پایداری اتحادیه نظامی ناتو، گفت‌وگو کردند. بنا بر اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بلینکن و مکرون همچنین بر اهداف مشترک ایجاد یک رابطه باثبات و قابل پیش‌بینی با روسیه، همزمان با رسیدگی به رفتار تهاجمی و غیرمسئولانه مسکو از جمله در برابر اوکراین، تاکید کردند. سیاست‌های زورگویانه اقتصادی چین و تلاش پکن برای تضعیف نظم قانون‌مدار بین‌المللی، مبارزه با تهدیدهای تروریستی، حمایت از دموکراسی، تحولات اخیر در تیگرای در آفریقا، و بحران سیاسی لبنان، دیگر محورهای مذاکرات دو طرف بود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه ایالات متحده، روز جمعه ۴ تیر در پاریس با امانوئل مکرون، رئیس جمهوری فرانسه، دیدار و درباره طیفی از مسائل مورد علاقه دو طرف، از جمله تعهد مشترک در حفظ پایداری اتحادیه نظامی ناتو، گفت‌وگو کردند.

بنا بر اعلام سخنگوی وزارت خارجه آمریکا، بلینکن و مکرون همچنین بر اهداف مشترک ایجاد یک رابطه باثبات و قابل پیش‌بینی با روسیه، همزمان با رسیدگی به رفتار تهاجمی و غیرمسئولانه مسکو از جمله در برابر اوکراین، تاکید کردند.

سیاست‌های زورگویانه اقتصادی چین و تلاش پکن برای تضعیف نظم قانون‌مدار بین‌المللی، مبارزه با تهدیدهای تروریستی، حمایت از دموکراسی، تحولات اخیر در تیگرای در آفریقا، و بحران سیاسی لبنان، دیگر محورهای مذاکرات دو طرف بود.