۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا: عدم توافق ایران با آژانس یک «نگرانی جدی» خواهد بود

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه چهارم تیر در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در پاریس، با اشاره به انقضای مهلت توافق همکاری‌های بازرسی آژانس با ایران، آن را یک «نگرانی جدی» در رابطه با مذاکرات احیای برجام خواند. آنتونی بلینکن در این کنفرانس خبری همچنین ضمن تاکید بر این موضوع که هنوز «اختلافات جدی با ایران» وجود دارد، ابراز امیدواری کرد در دور آتی گفت‌وگوها این موارد حل شوند. به گزارش خبرگزاری رویترز، ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه، نیز در جریان این کنفرانس خبری در مورد مذاکرات احیای برجام گفت: «ما منتظر هستیم که مقامات ایران آن تصمیم‌های دشوار نهایی را اتخاذ کنند تا توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ [برجام] بتواند احیا شود.» یک مقام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد، رافائل گروسی دبیرکل آژانس روز جمعه انقضای این توافق همکاری میان ایران و آژانس را به شورای حکام آژانس اطلاع خواهد داد. تاکنون شش دور مذاکره برای احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام انجام شده است. آمریکا در جریان این مذاکرات به طور غیرمستقیم با ایران مذاکره می‌کند. یک مقام ارشد وزارت خارجه یک روز ..

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز جمعه چهارم تیر در جریان یک کنفرانس خبری مشترک با همتای فرانسوی خود در پاریس، با اشاره به انقضای مهلت توافق همکاری‌های بازرسی آژانس با ایران، آن را یک «نگرانی جدی» در رابطه با مذاکرات احیای برجام خواند.

آنتونی بلینکن در این کنفرانس خبری همچنین ضمن تاکید بر این موضوع که هنوز «اختلافات جدی با ایران» وجود دارد، ابراز امیدواری کرد در دور آتی گفت‌وگوها این موارد حل شوند.

به گزارش خبرگزاری رویترز، ژان ایو لو دریان، وزیر خارجه فرانسه، نیز در جریان این کنفرانس خبری در مورد مذاکرات احیای برجام گفت: «ما منتظر هستیم که مقامات ایران آن تصمیم‌های دشوار نهایی را اتخاذ کنند تا توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ [برجام] بتواند احیا شود.»

یک مقام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اعلام کرد، رافائل گروسی دبیرکل آژانس روز جمعه انقضای این توافق همکاری میان ایران و آژانس را به شورای حکام آژانس اطلاع خواهد داد.

تاکنون شش دور مذاکره برای احیای توافق هسته‌ای ایران موسوم به برجام انجام شده است. آمریکا در جریان این مذاکرات به طور غیرمستقیم با ایران مذاکره می‌کند.

یک مقام ارشد وزارت خارجه یک روز پیشتر اعلام کرد دور هفتم گفت‌وگو در آینده‌ای نزدیک برگزار خواهد شد.

Talks on reviving the 2015 Iran nuclear deal in Viennaمقام ارشد وزارت خارجه آمریکا می‌گوید در مذاکرات احیای برجام «اختلافات جدی» وجود داردیک مقام ارشد وزارت خارجه ایالات متحده با اشاره به وجود اختلافات جدی در برخی حوزه‌ها در گفت‌وگوهای مربوط به احیای توافق هسته‌ای برجام و مذاکرات غیرمستقیم آمریکا با ایران، گفت دور هفتم این گفت‌وگوها در آینده نزدیک برگزار می‌شود.