۳ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه اسرائیل بار دیگر بر نگرانی این کشور از مذاکرات وین تاکید کرد

وزیر امور خارجه جدید اسرائیل روز چهارشنبه در مورد توافق هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد. یائیر لاپید همچنین گفت سفر مهم او به امارات متحده عربی، آغاز مسیری برای رسیدن به صلحی گسترده‌تر در خاورمیانه است. آقای لاپید، اولین وزیر کابینه اسرائیل است که از زمان برقراری روابط سال گذشته دو‌کشور، از این کشور حاشیه خلیج فارس دیدار می‌کند. این سفر در شرایطی انجام می ‌شود که اسرائیل و کشورهای عربی نگران احتمال بازگشت ایالات متحده آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران هستند. اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ترک برجام از حمایت عربستان سعودی و متحدانش در خلیج فارس برخوردار شد. به گزارش رویترز، آقای لاپید از اظهارنظر درباره هماهنگی اسرائیل با کشورهای حاشیه خلیج فارس بر سر ایران خودداری کرد و گفت نمی‌خواهد به میزبانان خود در امارات با اظهار نظر درباره یک کشور همسایه حس «خجالت» منتقل کند اما گفت اسرائیل نگران توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی است. سفارت اسرائیل در امارات متحده عربی با حضور وزیر خارجه اسرائیل افتتاح شد؛ آنتونی بلینکن تبریک گفتیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، با حضور در مراس..

وزیر امور خارجه جدید اسرائیل روز چهارشنبه در مورد توافق هسته‌ای ایران ابراز نگرانی کرد. یائیر لاپید همچنین گفت سفر مهم او به امارات متحده عربی، آغاز مسیری برای رسیدن به صلحی گسترده‌تر در خاورمیانه است.

آقای لاپید، اولین وزیر کابینه اسرائیل است که از زمان برقراری روابط سال گذشته دو‌کشور، از این کشور حاشیه خلیج فارس دیدار می‌کند.

این سفر در شرایطی انجام می ‌شود که اسرائیل و کشورهای عربی نگران احتمال بازگشت ایالات متحده آمریکا به توافق هسته‌ای با ایران هستند. اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین آمریکا در ترک برجام از حمایت عربستان سعودی و متحدانش در خلیج فارس برخوردار شد.

به گزارش رویترز، آقای لاپید از اظهارنظر درباره هماهنگی اسرائیل با کشورهای حاشیه خلیج فارس بر سر ایران خودداری کرد و گفت نمی‌خواهد به میزبانان خود در امارات با اظهار نظر درباره یک کشور همسایه حس «خجالت» منتقل کند اما گفت اسرائیل نگران توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی است.

Israeli foreign minister in UAE on first official visitسفارت اسرائیل در امارات متحده عربی با حضور وزیر خارجه اسرائیل افتتاح شد؛ آنتونی بلینکن تبریک گفتیائیر لاپید، وزیر خارجه اسرائیل، با حضور در مراسمی در امارات متحده عربی، سفارت اسرائیل را افتتاح کرد. این نخستین سفر یک عضو کابینه اسرائیل به امارات متحده عربی است.