۳ آبان ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه اسرائیل برای افتتاح سفارت کشورش وارد بحرین شد

وزیر خارجه اسرائیل برای افتتاح سفارت کشورش وارد بحرین شد یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، روز پنج‌شنبه، ۸ مهر، در دیداری تاریخی، برای افتتاح سفارت اسرائیل در منامه و مذاکره با همتای بحرینی خود وارد بحرین شد. این بالاترین سطح از دیدار مقامات دو کشور از زمان برقراری رسمی مناسبات اسرائیل و بحرین است که سال گذشته رخ داد. به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای لاپید روز پنج‌شنبه سوار بر هواپیمای خطوط «ایسراایر» که بر دماغه آن به نشانه صلح، یک شاخه زیتون ترسیم شده است، وارد منامه شد. یک سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل گفته است که در این سفر پنج تفاهم‌نامه از جمله توافقنامه همکاری بین بیمارستان‌ها و شرکت‌های آب و برق دو کشور امضا خواهد شد. این سخنگو که نام او ذکر نشده بدون توضیح بیشتر گفت: «زمینه‌های اصلی که بحرین به دنبال همکاری در آنها است مربوط به اقتصاد و فناوری است و شماری از تفاهم‌نامه‌هایی که (روز پنج‌شنبه) امضا می‌شود در همین پیوند خواهد بود.» وی گفت که تاکنون ۱۲ تفاهم‌نامه بین دو کشور امضا شده است، از جمله مرتبط با حوزه‌های ترابری، کشاورزی، ارتباطات ..

وزیر خارجه اسرائیل برای افتتاح سفارت کشورش وارد بحرین شد

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل
یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل

یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل، روز پنج‌شنبه، ۸ مهر، در دیداری تاریخی، برای افتتاح سفارت اسرائیل در منامه و مذاکره با همتای بحرینی خود وارد بحرین شد.

این بالاترین سطح از دیدار مقامات دو کشور از زمان برقراری رسمی مناسبات اسرائیل و بحرین است که سال گذشته رخ داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، آقای لاپید روز پنج‌شنبه سوار بر هواپیمای خطوط «ایسراایر» که بر دماغه آن به نشانه صلح، یک شاخه زیتون ترسیم شده است، وارد منامه شد.

یک سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل گفته است که در این سفر پنج تفاهم‌نامه از جمله توافقنامه همکاری بین بیمارستان‌ها و شرکت‌های آب و برق دو کشور امضا خواهد شد.

این سخنگو که نام او ذکر نشده بدون توضیح بیشتر گفت: «زمینه‌های اصلی که بحرین به دنبال همکاری در آنها است مربوط به اقتصاد و فناوری است و شماری از تفاهم‌نامه‌هایی که (روز پنج‌شنبه) امضا می‌شود در همین پیوند خواهد بود.»

وی گفت که تاکنون ۱۲ تفاهم‌نامه بین دو کشور امضا شده است، از جمله مرتبط با حوزه‌های ترابری، کشاورزی، ارتباطات و امور مالی.

نفتالی بنت٬ بیشتر در این باره:

سفر نخست وزیر اسرائیل به نیویورک؛ بنت با وزرای بحرینی و اماراتی دیدار می‌کند

قرار است شرکت هواپیمایی «خلیج» بحرین هم اولین پرواز تجاری مستقیم خود به تل‌آویو را عصر روز پنج‌شنبه انجام دهد.

بحرین و امارات متحده عربی سال گذشته روابط خود را با اسرائیل در توافقنامه‌ای موسوم به «توافقنامه ابراهیم» که با میانجی‌گری ایالات متحده شکل گرفت، عادی کردند.

این عادی‌سازی روابط بر مبنای منافع تجاری مشترک و نگرانی مشترک در مورد جمهوری اسلامی ایران شکل گرفت.

سخنگوی وزارت خارجه اسرائیل روز پنج‌شنبه گفت: «ما به بحرین به عنوان یک شریک مهم در سطح دوجانبه و همچنین به عنوان پلی برای همکاری با دیگر کشورهای منطقه نگاه می‌کنیم.»

یک روز پیش از انجام این سفر، ایالات متحده اعلام کرد که با همکاری قطر در حال تحریم یک شبکه بزرگ تأمین مالی حزب‌الله لبنان است و در بحرین نیز حساب‌های بانکی یکی از افراد این شبکه از سوی مقامات بحرینی مسدود شده است و سه نفر در این رابطه تحت پیگرد قرار دارند.