۲۸ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه و وزیر دفاع آمریکا برای گفت‌وگو با رهبران منطقه به خلیج فارس می‌روند

مقامات ارشد امنیت ملی ایالات متحده، با متحدان مهم خود در اروپا و در کشورهای حاشیه خلیج فارس گفتگو خواهند کرد. به گزارش آسوشیتدپرس، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه به طور جداگانه به منطقه خلیج فارس سفر می کنند. سفر آنها در پی خروج آمریکا از افغانستان صورت می‌گیرد و به نوشته آسوشیتدپرس هدف آن این است که به متحدان آمریکا در خلیج فارس اطیمنان داده شد که تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به جنگ افغانستان با هدف تمرکز بیشتر روی چالش‌هایی نظیر چین و روسیه، به معنی رها کردن شرکای آمریکا در خاورمیانه نیست. آمریکا در کشورهای خلیج فارس از جمله بحرین، حضور نظامی دارد.

مقامات ارشد امنیت ملی ایالات متحده، با متحدان مهم خود در اروپا و در کشورهای حاشیه خلیج فارس گفتگو خواهند کرد.

به گزارش آسوشیتدپرس، آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا و لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز یکشنبه به طور جداگانه به منطقه خلیج فارس سفر می کنند.

سفر آنها در پی خروج آمریکا از افغانستان صورت می‌گیرد و به نوشته آسوشیتدپرس هدف آن این است که به متحدان آمریکا در خلیج فارس اطیمنان داده شد که تصمیم جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا برای پایان دادن به جنگ افغانستان با هدف تمرکز بیشتر روی چالش‌هایی نظیر چین و روسیه، به معنی رها کردن شرکای آمریکا در خاورمیانه نیست.

آمریکا در کشورهای خلیج فارس از جمله بحرین، حضور نظامی دارد.