۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

موج پنجم کرونا | موجودی واکسن کرونا در غرب اهواز تمام شد

مهران احمدی‌بلوطکی، رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفته است که موجودی واکسن کرونا در غرب اهواز تمام شده است. به گزارش ایسنا در روز شنبه ۱۹ تیر، او گفت در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در حوزه غرب اهواز، هنوز دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند. با ادامه موج پنجم کرونا در ایران تعداد شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند ظرف یک هفته از ۹۲ به ۱۴۳ افزایش یافت و رسانه‌های داخل کشور این موج را بازگشت به روزهای وحشت توصیف کرده‌اند. به گفته ستاد مقابله با کرونا در ایران، ۱۴۳ شهر کشور در وضع قرمز، ۱۸۶ شهر نارنجی و ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران نیز می‌گوید با شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در سه هفته اخیر، شمار مبتلایان ۲۴ درصد افزایش داشته است. این در حالی است که به رغم وعده‌های مقامات پیشرفت عمده‌ای در روند کند واکسیناسیون همگانی برای کرونا در کشور صورت نگرفته است. گزارش های رسمی ایران نیز حاکی از آن است که تاکنون کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بیشتر واکسن‌های تزریق‌شده نیز سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک ب..

مهران احمدی‌بلوطکی، رئیس مرکز بهداشت غرب اهواز گفته است که موجودی واکسن کرونا در غرب اهواز تمام شده است. به گزارش ایسنا در روز شنبه ۱۹ تیر، او گفت در حال حاضر کمتر از ۱۰ درصد افراد بالای ۶۵ سال در حوزه غرب اهواز، هنوز دوز اول واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند.

با ادامه موج پنجم کرونا در ایران تعداد شهرستان‌هایی که در وضعیت قرمز قرار دارند ظرف یک هفته از ۹۲ به ۱۴۳ افزایش یافت و رسانه‌های داخل کشور این موج را بازگشت به روزهای وحشت توصیف کرده‌اند.

به گفته ستاد مقابله با کرونا در ایران، ۱۴۳ شهر کشور در وضع قرمز، ۱۸۶ شهر نارنجی و ۱۱۹ شهر در وضعیت زرد قرار دارند. ستاد مقابله با کرونا در شهر تهران نیز می‌گوید با شیوع نوع دلتای ویروس کرونا در سه هفته اخیر، شمار مبتلایان ۲۴ درصد افزایش داشته است.

این در حالی است که به رغم وعده‌های مقامات پیشرفت عمده‌ای در روند کند واکسیناسیون همگانی برای کرونا در کشور صورت نگرفته است.

گزارش های رسمی ایران نیز حاکی از آن است که تاکنون کمتر از ۲ درصد جمعیت کشور هر دو دُز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند و بیشتر واکسن‌های تزریق‌شده نیز سینوفارم، آسترازنکا و اسپوتنیک بوده است.

In this photo released by the official website of the office of the Iranian Presidency, President Hassan Rouhani, left, talks…کرونا در ایران – وعده‌های قبلی محقق نشد؛ وعده جدید وزیر بهداشت: از فردا روزی ۴۰۰ هزار دز واکسن تزریق می‌کنیموزیر بهداشت ایران می‌گوید از فردا واکسیناسیون «با قدرت» شروع می‌شود. سعید نمکی، این بار تزریق ۴۰۰ هزار دز واکسن در روز را وعده داده است.
اما آمار رسمی نشان می‌دهد وعده‌های مقامات کشور در حد حرف باقی می‌مانند.

در این میان واکسن برکت که دارای مجوز استفاده عمومی است، هنوز مورد بررسی نهادهای علمی جهانی قرار نگرفته است و به‌رغم وعده‌های مقامات ایران این واکسن هنوز به تولید انبوه نرسیده است.

مسئولان دولتی به تازگی بار دیگر وعده‌ داده‌اند که تا آخر تیرماه روند واکسیناسیون کرونا به سرعت نسبی برسد. با این حال گزارش‌ها حاکی است که برنامه‌ریزی و تلاش مردم برای سفر به ارمنستان و دریافت واکسن تشدید شده است.