۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وقوع انفجار در یک کشتی تجاری در بندر جبل علی در دبی

وقوع انفجار در یک کشتی تجاری در بندر جبل علی در دبی مقامات بندری امارات متحده عربی می‌گویند، آتش سوزی در داخل یک کشتی تجاری کانتینری در بندر جبل علی در دبی باعث وقوع یک انفجار شد که تا فاصله ۲۵ کیلومتری موج این انفجار احساس شده است. به گفته مقام‌های بندری امارات، آتش سوزی ناشی از این انفجار مهار شده و به کسی آسیبی نرسیده است. گزارش رسانه دولتی امارات حاکی است که شامگاه چهارشنبه ۱۶ تیرماه ابتدا در یک کانتینر این کشتی تجاری آتش سوزی آغاز شد و انفجار پس از وقوع آتش سوزی روی داد. مقامات بندری جبل علی هم گفته‌اند، این آتش سوزی یک «حادثه» بوده و احتمال بروز آن در هرجایی وجود دارد. طبق این گزارش، آتش سوزی احتمالا به هنگام جابه جایی یک کانتینر حامل مواد اشتعالزا روی داده است. نیروهای امدادی و آتش نشانی در بندر جبل علی توانستند ساعات اولیه بامداد پنجشنبه این آتش سوزی را مهار کنند. مقامات محلی اعلام کردند که در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده است. شاهدان عینی در دبی به آسوشیتدپرس گفته‌اند، ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه به وقت محلی موج یک انفجار بسیاری از خانه‌های دبی را تا شعاع ۲۵ کیلو..

وقوع انفجار در یک کشتی تجاری در بندر جبل علی در دبی

مقامات بندری امارات متحده عربی می‌گویند، آتش سوزی در داخل یک کشتی تجاری کانتینری در بندر جبل علی در دبی باعث وقوع یک انفجار شد که تا فاصله ۲۵ کیلومتری موج این انفجار احساس شده است.

به گفته مقام‌های بندری امارات، آتش سوزی ناشی از این انفجار مهار شده و به کسی آسیبی نرسیده است.

گزارش رسانه دولتی امارات حاکی است که شامگاه چهارشنبه ۱۶ تیرماه ابتدا در یک کانتینر این کشتی تجاری آتش سوزی آغاز شد و انفجار پس از وقوع آتش سوزی روی داد.

مقامات بندری جبل علی هم گفته‌اند، این آتش سوزی یک «حادثه» بوده و احتمال بروز آن در هرجایی وجود دارد.

طبق این گزارش، آتش سوزی احتمالا به هنگام جابه جایی یک کانتینر حامل مواد اشتعالزا روی داده است.

نیروهای امدادی و آتش نشانی در بندر جبل علی توانستند ساعات اولیه بامداد پنجشنبه این آتش سوزی را مهار کنند.

مقامات محلی اعلام کردند که در این حادثه به کسی آسیبی نرسیده است.

شاهدان عینی در دبی به آسوشیتدپرس گفته‌اند، ساعت ۱۱ و ۴۵ دقیقه شامگاه چهارشنبه به وقت محلی موج یک انفجار بسیاری از خانه‌های دبی را تا شعاع ۲۵ کیلومتری را لرزاند.

هنوز علت این آتش سوزی مشخص نشده است، ولی مقامات بندری در دبی گفته‌اند که تحقیقات در این زمینه آغاز شده است.

مقامات بندری جبل علی می‌گویند، وقوع این انفجار باعث تغییر در برنامه فعالیت‌های این بندر نشده است.

بندر جبل علی در دبی یکی از بزرگترین بندرهای جهان و بزرگترین بندر در خاورمیانه است. این بندر خدماتی به کشتی‌های تجاری از شبه قاره هند تا آفریقا و آسیا ارائه می‌دهد.

این بندر که توسط شرکت «دی پی ورلد» مستقر در دبی اداره می‌شود ، دارای چهار ترمینال است و برخی از بزرگترین کشتی‌های جهان می‌توانند در این بندر پهلو بگیرند.

با استفاده از آسوشیتدپرس