۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق هدف شلیک ۱۴ راکت قرار گرفت

وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف علیه داعش اعلام کرد پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق هدف شلیک ۱۴ راکت قرار گرفته است و دو تن از پرسنل آن به طور جزئی زخمی شده‌اند. سخنگوی ائتلاف علیه داعش روز چهارشنبه ۱۶ تیر و در چند پیام در توئیتر گفت: «حوالی ۱۲:۳۰ به وقت محلی، ۱۴ راکت به پایگاه عین‌الاسد شلیک شد. راکت‌ها به پایگاه هوایی و محدوده آن اصابت کرد. اقدامات دفاعی پس از آن انجام شد.» وین ماروتو در ادامه افزود: «بررسی کامل شرایط پایگاه عین الاسد انجام شد. دو تن از کارکنان به طور جزئی زخمی شدند. بررسی خسارت‌ها هنوز در جریان است و به تدریج اعلام خواهد شد.» Update: 100 % accountability at Ain Al-Assad Air Base after rocket attack. Two personnel sustained minor injuries. Damage still be assessed. More details will be provided when become available. — OIR Spokesman Col. Wayne Marotto (@OIRSpox) July 7, 2021در همین حال، تصاویری نیز از خسارت‌های وارد شده به چند خانه و یک مسجد در جریان حملات راکتی روز چهارشنبه منتشر شده است. بالساعة ١٢٣٠ توقفت عجلة حمل (نوع تريلة) بداخلها حاوية في منطقة البغدادي بمحافظة الانبار..

وین ماروتو، سخنگوی ائتلاف علیه داعش اعلام کرد پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق هدف شلیک ۱۴ راکت قرار گرفته است و دو تن از پرسنل آن به طور جزئی زخمی شده‌اند.

سخنگوی ائتلاف علیه داعش روز چهارشنبه ۱۶ تیر و در چند پیام در توئیتر گفت: «حوالی ۱۲:۳۰ به وقت محلی، ۱۴ راکت به پایگاه عین‌الاسد شلیک شد. راکت‌ها به پایگاه هوایی و محدوده آن اصابت کرد. اقدامات دفاعی پس از آن انجام شد.»

وین ماروتو در ادامه افزود: «بررسی کامل شرایط پایگاه عین الاسد انجام شد. دو تن از کارکنان به طور جزئی زخمی شدند. بررسی خسارت‌ها هنوز در جریان است و به تدریج اعلام خواهد شد.»

Update: 100 % accountability at Ain Al-Assad Air Base after rocket attack. Two personnel sustained minor injuries. Damage still be assessed. More details will be provided when become available.

— OIR Spokesman Col. Wayne Marotto (@OIRSpox) July 7, 2021

در همین حال، تصاویری نیز از خسارت‌های وارد شده به چند خانه و یک مسجد در جریان حملات راکتی روز چهارشنبه منتشر شده است.

بالساعة ١٢٣٠ توقفت عجلة حمل (نوع تريلة) بداخلها حاوية في منطقة البغدادي بمحافظة الانبار ، كان الظاهر من هذه العجلة انها كانت تحمل أكياس مادة الطحين، الا انها كانت تحمل قاعدة لاطلاق الصواريخ، حيث اطلقت ١٤ صاروخاً باتجاه قاعدة عين الأسد الجوية سقطت في محيط القاعدة… pic.twitter.com/loygsF4ajN

— خلية الإعلام الأمني🇮🇶 (@SecMedCell) July 7, 2021

ساعاتی پیشتر و شامگاه سه‌شنبه هم اعلام شد یک پهپاد در حوالی پایگاه هوایی اربیل عراق به زمین خورد.

سخنگوی ائتلاف علیه داعش روز چهارشنبه در ادامه افزود که هر حمله‌ای این چنینی از جمله علیه منطقه اقلیم خودمختار کردستان عراق و نیروهای ائتلاف، اختیارات نهادهای عراقی و حاکمیت قانون و حاکمیت ملی عراق را تضعیف می‌کند. او اضافه کرده است چنین حملاتی جان آن دسته از نیروهای پیشمرگ را که در کنار نیروهای ائتلاف هستند، به خطر می اندازد.

دو روز پیشتر و دوشنبه این هفته، پایگاه هوایی عین‌الاسد عراق هدف شلیک سه راکت قرار گرفته بود که به محدوده این پایگاه اصابت کرد و تلفات مالی یا جانی در پی نداشت.

آمریکا پیشتر شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران را مسئول انجام حملات به نیروهای آمریکایی در عراق دانسته است و اخیرا نیز پس از افزایش حملات پهپادی به منافع آمریکا در عراق، مواضع آنها در مناطق مرزی ایران و سوریه را بمباران کرد. واشنگتن می‌گوید که به دعوت دولت عراق و برای کمک به این کشور در شکست داعش، در عراق حضور دارد.