۱ آبان ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پلیس نروژ می‌گوید حمله با تیروکمان احتمالا «یک اقدام تروریستی» بوده است

پلیس نروژ می‌گوید حمله با تیروکمان احتمالا «یک اقدام تروریستی» بوده است در حمله با تیروکمان در شهر گونگسبر در روز گذشته چهار زن و یک مرد کشته شدند. پلیس نروژ روز پنجشنبه اعلام کرد، حمله با تیروکمان توسط یک شهروند دانمارکی مسلمان شده که پنج کشته برجای گذاشت، به نظر می‌رسد که «یک اقدام تروریستی» بوده است. بازپرسان می‌گویند، تنها مظنون حمله مرگبار روز گذشته در شهر گونگسبر اسپن اندرسن براتن، یک شهروند ۳۷ ساله دانمارکی است. یک مقام پلیس نیز به رویترز گفته است، اسپن اندرسن براتن اتهام قتل شهروند را پذیرفته است. بیشتر در این باره: در حمله یک فرد مسلح به تیر و کمان در نروژ پنج نفر کشته شدند در همین حال، وکیل اسپن اندرسن براتن فقط تایید کرد که موکلش در حال همکاری با پلیس است. یک مقام ارشد پلیس هم گفته است، پیش از این حمله، نگرانی‌هایی در خصوص گرایش‌های افراطی اسپن اندرسن برات وجود داشته است. در حمله با تیروکمان در روز گذشته چهار زن و یک مرد کشته شدند. سن قربانیان این حمله بین ۵۰ تا ۷۰ سال اعلام شده است. همچنین سه نفر از جمله یک افسر پلیس در این حمله مجروح شدند. پلیس امنیت نروژ هم در بیانی..

پلیس نروژ می‌گوید حمله با تیروکمان احتمالا «یک اقدام تروریستی» بوده است

در حمله با تیروکمان در شهر گونگسبر در روز گذشته چهار زن و یک مرد کشته شدند.
در حمله با تیروکمان در شهر گونگسبر در روز گذشته چهار زن و یک مرد کشته شدند.

پلیس نروژ روز پنجشنبه اعلام کرد، حمله با تیروکمان توسط یک شهروند دانمارکی مسلمان شده که پنج کشته برجای گذاشت، به نظر می‌رسد که «یک اقدام تروریستی» بوده است.

بازپرسان می‌گویند، تنها مظنون حمله مرگبار روز گذشته در شهر گونگسبر اسپن اندرسن براتن، یک شهروند ۳۷ ساله دانمارکی است.

یک مقام پلیس نیز به رویترز گفته است، اسپن اندرسن براتن اتهام قتل شهروند را پذیرفته است.

حضور نیروهای پلیس نروژ در محل این حمله در شهر گونگسبرگ بیشتر در این باره:

در حمله یک فرد مسلح به تیر و کمان در نروژ پنج نفر کشته شدند

در همین حال، وکیل اسپن اندرسن براتن فقط تایید کرد که موکلش در حال همکاری با پلیس است.

یک مقام ارشد پلیس هم گفته است، پیش از این حمله، نگرانی‌هایی در خصوص گرایش‌های افراطی اسپن اندرسن برات وجود داشته است.

در حمله با تیروکمان در روز گذشته چهار زن و یک مرد کشته شدند. سن قربانیان این حمله بین ۵۰ تا ۷۰ سال اعلام شده است. همچنین سه نفر از جمله یک افسر پلیس در این حمله مجروح شدند.

پلیس امنیت نروژ هم در بیانیه‌ای اعلام کرده است که تا این لحظه به نظر می‌رسد که حمله در گونگسبر یک اقدام تروریستی بوده است.

فرمانده پلیس منطقه گونگسبر هم گفته است که مظنون حمله مرگبار با تیروکمان چندی پیش به اسلام گرویده بود.

این مقام پلیس در یک کنفرانس خبری گفت: ماموران قبلا در خصوص مشکلات افراطی‌گرایی با این مرد در تماس بودند. اما در سال ۲۰۲۱ هیچ موردی در او ثبت نشده بود.

هانس سور، فرمانده پلیس امنیت نروژ هم به رویترز گفته است که اسپن اندرسن براتن سابقه رفتن به مراکز سلامت روان را داشته است.

او اضافه کرده است، تعیین اینکه آیا این حمله تروریستی بوده یا نتیجه یک مسئله روانپزشکی «بخش حساس و مهمی از تحقیقات خواهد بود»

شهر کونگسبر با جمعیتی در حدود ۲۸ هزار نفر در ۶۸ کیلومتری غرب اسلو، پایتخت نروژ قرار دارد.