۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر؛ بایدن: هر کسی در پی آسیب به آمریکا باشد، تاوان خواهد داد

بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر؛ بایدن: هر کسی در پی آسیب به آمریکا باشد، تاوان خواهد داد جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک پیام ویدئویی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، تاکید کرد که نسلِ پس از این واقعه نشان داد «هر کسی در پی ضربه زدن به آمریکا باشد»، تاوان آن را خواهد پرداخت. او با تاکید بر تعهد ایالات متحده برای تداوم مبارزه با تروریسم، گفت «مهم نیست چقدر زمان گذشته باشد، دولت و ملت آمریکا همواره یاد افرادی را که در جریان این حمله تروریستی کشته شدند گرامی می‌دارد». آقای بایدن با اشاره به این‌که «این حمله تروریستی حس واقعی وحدت ملی، وحدت و استقامت» در مردم را تقویت کرد، گفت که «اتحاد، بزرگ‌ترین نقطه قوت» آمریکا است و نباید خدشه‌دار شود. رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود تصریح کرد که نسل ۱۱ سپتامبر برای خدمت و محافظت، به‌رغم هول‌وهراس ایجاد شده به پا خاست تا تروریست‌هایی را که مسئول آن حمله بودند به دام بیندازد و نشان دهد هرکسی که در پی ضربه زدن به آمریکا باشد، در امان نخواهد بود و تاوان خواهد پرداخت. در جریان حمله به ساختمان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، سق..

بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر؛ بایدن: هر کسی در پی آسیب به آمریکا باشد، تاوان خواهد داد

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در یک پیام ویدئویی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، تاکید کرد که نسلِ پس از این واقعه نشان داد «هر کسی در پی ضربه زدن به آمریکا باشد»، تاوان آن را خواهد پرداخت.

او با تاکید بر تعهد ایالات متحده برای تداوم مبارزه با تروریسم، گفت «مهم نیست چقدر زمان گذشته باشد، دولت و ملت آمریکا همواره یاد افرادی را که در جریان این حمله تروریستی کشته شدند گرامی می‌دارد».

آقای بایدن با اشاره به این‌که «این حمله تروریستی حس واقعی وحدت ملی، وحدت و استقامت» در مردم را تقویت کرد، گفت که «اتحاد، بزرگ‌ترین نقطه قوت» آمریکا است و نباید خدشه‌دار شود.

رئیس جمهوری آمریکا در سخنان خود تصریح کرد که نسل ۱۱ سپتامبر برای خدمت و محافظت، به‌رغم هول‌وهراس ایجاد شده به پا خاست تا تروریست‌هایی را که مسئول آن حمله بودند به دام بیندازد و نشان دهد هرکسی که در پی ضربه زدن به آمریکا باشد، در امان نخواهد بود و تاوان خواهد پرداخت.

در جریان حمله به ساختمان وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون، سقوط هواپیمای مسافربری در پنسیلوانیا و برج‌های دوقلو مرکز تجارت جهانی در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ حدود سه هزار نفر کشته و تقریبا دو برابر این تعداد نیز زخمی شدند.

جو بایدن همچنین روز شنبه ۲۰ شهریور، در بیستمین سالگرد حملات ۱۱ سپتامبر، به همراه بیل کلینتون و باراک اوباما، روسای جمهور پیشین آمریکا، از محل برخورد و سرنگونی هواپیماهای ربوده‌شده بازدید کرد.

رودی جولیانی، شهردار جمهوری‌خواه نیویورک در زمان حملات، نیز در این مراسم یادبود حضور یافت اما دونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده، که اصالتاً اهل نیویورک است در مراسم امروز غایب بود.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، هم در مراسمی که روز جمعه به مناسبت یادبود ۱۱ سپتامبر برگزار شده بود، ابراز همبستگی جهانی با قربانیان این واقعه را نشان‌دهنده «پیوندی مقدس» دانست که «بسیار ژرف‌تر از روابط میان دولت‌ها است».

با استفاده از گزارش‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس و رویترز