۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

چین می‌گوید ارتباطش با دولت جدید افغانستان را حفظ می‌کند

چین چهارشنبه از آمادگی خود برای ارتباط با رهبران دولت جدید طالبان خبر داد و استقرار این دولت را «گامی ضروری» برای بازسازی افغانستان خواند. به گزارش رویترز، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین، این اظهارات را در نشست خبری روزانه خود در پکن بیان کرد. طالبان از رده‌های بالای داخلی خود برای تکمیل پست‌های ارشد دولت جدید افغانستان استفاده کرده است. در میان این افراد یکی از همکاران موسس این گروه اسلامگرای ستیزه‌جو و یک فرد تحت تعقیب در فهرست تروریسم آمریکا دیده می‌شوند. پس از به قدرت رسیدن طالبان در ماه اوت، چین خواستار ایجاد یک دولت «باز و فراگیر» شده بود. پرزیدنت بایدن می‌گوید چین، پاکستان،‌ روسیه و ایران به دنبال توافق با طالبان هستند جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به پرسشی که آیا نگران حمایت مالی طالبان از سوی چین است یا نه گفت چین، پاکستان، روسیه و ایران با طالبان مشکل واقعی دارند ولی در همین حال به دنبال نوعی توافق هستند.

چین چهارشنبه از آمادگی خود برای ارتباط با رهبران دولت جدید طالبان خبر داد و استقرار این دولت را «گامی ضروری» برای بازسازی افغانستان خواند.

به گزارش رویترز، وانگ ونبین، سخنگوی وزارت خارجه چین، این اظهارات را در نشست خبری روزانه خود در پکن بیان کرد.

طالبان از رده‌های بالای داخلی خود برای تکمیل پست‌های ارشد دولت جدید افغانستان استفاده کرده است. در میان این افراد یکی از همکاران موسس این گروه اسلامگرای ستیزه‌جو و یک فرد تحت تعقیب در فهرست تروریسم آمریکا دیده می‌شوند.

پس از به قدرت رسیدن طالبان در ماه اوت، چین خواستار ایجاد یک دولت «باز و فراگیر» شده بود.

President Biden arrives back at the White House in Washington پرزیدنت بایدن می‌گوید چین، پاکستان،‌ روسیه و ایران به دنبال توافق با طالبان هستند جو بایدن رئیس جمهوری ایالات متحده در پاسخ به پرسشی که آیا نگران حمایت مالی طالبان از سوی چین است یا نه گفت چین، پاکستان، روسیه و ایران با طالبان مشکل واقعی دارند ولی در همین حال به دنبال نوعی توافق هستند.