۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کاخ سفید برای مقابله با شیوع گونه «دلتا» ویروس کرونا آماده می‌شود

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد تیم‌های ویژه ای را برای مقابله با گونه مسری «دلتا» ویروس کرونا در آمریکا به مناطقی از کشور که با افزایش موارد ابتلا روبرو شده‌اند و نرخ واکسیناسیون در آنجا پایین است اعزام کرده است. به گزارش خبرگزاری «رویترز»، کارزار واکسیناسیون سریع ایالات متحده آمریکا در کاهش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا مؤثر بوده است و متوسط هفتگی را از بیش از ۲۵۰ هزار مورد در روز در ماه ژانویه به حدود ۱۱ هزار مورد در مورد در اواسط ماه ژوئن رساند. اما هفته گذشته، موارد ابتلا حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و به حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد رسید. این افزایش، بیشتر در میانه غربی و جنوب شرقی آمریکا که میزان واکسیناسیون در آنجا پایین است و نوع مسری‌تر «دلتا» شیوع پیدا کرده مشاهده شده است. جفری زینتس ، مشاور ارشد کاخ سفید در امور مربوط به کووید-۱۹ به خبرنگاران گفت که تیم های ویژه آماده شده‌اند تا تست و تجهیزات درمانی بیشتری را به مناطقی که با افزایش موارد ابتلا روبرو شده‌اند ارسال کنند. بیش از ۱۸۰ میلیون نفر و ۶۶ درصد از جمعیت بزرگسال آمریکا واکسینه شده‌اند اما رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا..

کاخ سفید روز پنجشنبه اعلام کرد تیم‌های ویژه ای را برای مقابله با گونه مسری «دلتا» ویروس کرونا در آمریکا به مناطقی از کشور که با افزایش موارد ابتلا روبرو شده‌اند و نرخ واکسیناسیون در آنجا پایین است اعزام کرده است.

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، کارزار واکسیناسیون سریع ایالات متحده آمریکا در کاهش چشمگیر موارد ابتلا به کرونا مؤثر بوده است و متوسط هفتگی را از بیش از ۲۵۰ هزار مورد در روز در ماه ژانویه به حدود ۱۱ هزار مورد در مورد در اواسط ماه ژوئن رساند.

اما هفته گذشته، موارد ابتلا حدود ۱۰ درصد افزایش یافت و به حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ مورد رسید. این افزایش، بیشتر در میانه غربی و جنوب شرقی آمریکا که میزان واکسیناسیون در آنجا پایین است و نوع مسری‌تر «دلتا» شیوع پیدا کرده مشاهده شده است.

جفری زینتس ، مشاور ارشد کاخ سفید در امور مربوط به کووید-۱۹ به خبرنگاران گفت که تیم های ویژه آماده شده‌اند تا تست و تجهیزات درمانی بیشتری را به مناطقی که با افزایش موارد ابتلا روبرو شده‌اند ارسال کنند.

بیش از ۱۸۰ میلیون نفر و ۶۶ درصد از جمعیت بزرگسال آمریکا واکسینه شده‌اند اما رئیس مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری آمریکا گفته است که نرخ واکسیناسیون در حدود هزار شهرستان در آمریکا هنوز زیر ۳۰ درصد است.

ایالت‌های نوادا و میزوری، بالاترین موارد ابتلا به کووید-۱۹ در کشور را دارند.

FILE PHOTO: A customer pushes her shopping cart through the aisles at a Walmart store in the Porter Ranch section of Los Angelesگونه «دلتا» کرونا در لس آنجلس؛ مقامات می گویند واکسن زده‌ها هم ماسک بزنندمقامات بهداشتی منطقه لس آنجلس، در پی نگرانی بابت شیوع گونه «دلتا» ویروس کرونا از افراد واکسینه شده هم خواستند تا داخل رستوران‌ها، فروشگاه‌ها و دیگر اماکن عمومی ماسک بزنند.