۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کارین ژان-پییر به عنوان اولین سخنگوی سیاه‌پوست کاخ سفید انتخاب شد

کارین ژان-پییر به عنوان اولین سخنگوی سیاه‌پوست کاخ سفید انتخاب شد جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که او کارین ژان-پییر را به عنوان جانشین جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، برگزیده و به این ترتیب او نخستین فرد سیاه‌پوست و دگرباشی خواهد بود که در این منصب فعالیت می‌کند. خانم ساکی که روز ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) کاخ سفید را ترک می‌کند از همان ابتدای دولت بایدن گفته بود که قصد دارد حدود یک سال در این سمت باقی بماند. خانم ژان-پییر از آغاز دولت جو بایدن به عنوان معاون سخنگوی کاخ سفید فعالیت می‌کرد. او در کارزار انتخاباتی آقای بایدن و همچنین دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در کاخ سفید حضور داشت. آقای بایدن وعده داده بود که کابینه او، مقامات ارشد دولت و قضاتی که منصوب می‌کند گویای تکثر جامعه آمریکا باشد. سفیدپوست‌ها در حالی که کمتر از ۶۰ درصد جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهند، اما به‌طور سنتی همیشه عالی‌ترین مناصب دولتی را در اختیار داشته‌اند. جو بایدن در اطلاعیه‌ای گفت: «کارین نه تنها از تجربه، استعداد و صداقت مورد نیاز برای این کار برخوردار است، بلکه او رهبری ارتباطات در دولت با..

کارین ژان-پییر به عنوان اولین سخنگوی سیاه‌پوست کاخ سفید انتخاب شد

جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، روز پنج‌شنبه اعلام کرد که او کارین ژان-پییر را به عنوان جانشین جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید، برگزیده و به این ترتیب او نخستین فرد سیاه‌پوست و دگرباشی خواهد بود که در این منصب فعالیت می‌کند.

خانم ساکی که روز ۱۳ مه (۲۳ اردیبهشت) کاخ سفید را ترک می‌کند از همان ابتدای دولت بایدن گفته بود که قصد دارد حدود یک سال در این سمت باقی بماند.

خانم ژان-پییر از آغاز دولت جو بایدن به عنوان معاون سخنگوی کاخ سفید فعالیت می‌کرد. او در کارزار انتخاباتی آقای بایدن و همچنین دوره ریاست جمهوری باراک اوباما در کاخ سفید حضور داشت.

آقای بایدن وعده داده بود که کابینه او، مقامات ارشد دولت و قضاتی که منصوب می‌کند گویای تکثر جامعه آمریکا باشد. سفیدپوست‌ها در حالی که کمتر از ۶۰ درصد جامعه آمریکا را تشکیل می‌دهند، اما به‌طور سنتی همیشه عالی‌ترین مناصب دولتی را در اختیار داشته‌اند.

جو بایدن در اطلاعیه‌ای گفت: «کارین نه تنها از تجربه، استعداد و صداقت مورد نیاز برای این کار برخوردار است، بلکه او رهبری ارتباطات در دولت بایدن-هریس را به نمایندگی از مردم آمریکا بر عهده خواهد داشت.»

با استفاده از گزارش‌‌‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن ‌