۶ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کلانتری: اگر رئیس جمهوری هم به بازدید می‌رفت باز از همان‌‌ اتوبوس خبرنگاران استفاده می‌شد

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌زیست ایران در آخرین اظهارات خود در رابطه با اتوبوس واژگون‌شده خبرنگاران اعزامی از تهران به آذربایجان غربی در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر که در پی آن دو خبرنگار کشته شدند، گفته است که اتوبوس مناسبی برای این بازدید در نظرگرفته شده بود. عیسی کلانتری روز یکشنبه ۶ تیر‌ماه به خبرگزاری ایسنا گفت، اتوبوس خبرنگاران محیط زیست برای «مهمانان VIP در ارومیه» مورد استفاده قرار می‌گرفته است و «اگر رئیس جمهوری یا معاون اول» هم برای بازدید می‌رفتند از آن اتوبوس استفاده می‌شد. او در این گفتگو، سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران را که به کشته شدن ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا و مهشاد کریمی،‌ از خبرگزاری ایسنا منجر شد، یک «اتفاق» عنوان کرد و افزود: «چه باید کرد؟ اتفاقی است که افتاده است!». پیشتر، هادی امیدوار، فرمانده پلیس راه ایران به ایسنا گفته بود اتوبوس واژگون شده که در روز حادثه به پلیس راه مراجعه کرده بود «فاقد صورت وضعیت» بوده و به پلیس راه اطلاع نداده مسافران آن چه ‌کسانی هستند. فرمانده پلیس راه کشور: اگر می‌دانستیم مسافران خبرنگارند حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌..

عیسی کلانتری، رئیس سازمان محیط‌زیست ایران در آخرین اظهارات خود در رابطه با اتوبوس واژگون‌شده خبرنگاران اعزامی از تهران به آذربایجان غربی در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر که در پی آن دو خبرنگار کشته شدند، گفته است که اتوبوس مناسبی برای این بازدید در نظرگرفته شده بود.

عیسی کلانتری روز یکشنبه ۶ تیر‌ماه به خبرگزاری ایسنا گفت، اتوبوس خبرنگاران محیط زیست برای «مهمانان VIP در ارومیه» مورد استفاده قرار می‌گرفته است و «اگر رئیس جمهوری یا معاون اول» هم برای بازدید می‌رفتند از آن اتوبوس استفاده می‌شد.

او در این گفتگو، سانحه مرگبار واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران را که به کشته شدن ریحانه یاسینی، خبرنگار ایرنا و مهشاد کریمی،‌ از خبرگزاری ایسنا منجر شد، یک «اتفاق» عنوان کرد و افزود: «چه باید کرد؟ اتفاقی است که افتاده است!».

پیشتر، هادی امیدوار، فرمانده پلیس راه ایران به ایسنا گفته بود اتوبوس واژگون شده که در روز حادثه به پلیس راه مراجعه کرده بود «فاقد صورت وضعیت» بوده و به پلیس راه اطلاع نداده مسافران آن چه ‌کسانی هستند.

اتوبوس واژگون‌شده حامل خبرنگارانفرمانده پلیس راه کشور: اگر می‌دانستیم مسافران خبرنگارند حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیمفرمانده پلیس راه کشور در واکنش به حادثه واژگون شدن اتوبوس که در پی آن دو خبرنگار کشته و ۲۱ تن مجروح شدند، گفته است که اگر «می‌دانستیم مسافران چه کسانی هستند، حتما اتوبوس مناسب انتخاب می‌کردیم و برایشان اسکورت می‌گذاشتیم.»

عیسی کلانتری در رابطه با آخرین وضعیت پرونده رسیدگی به این سانحه نیز گفته است: «دادگاه در حال بررسی است و متولیان برگزاری این تور رسانه‌ای دیروز در ارومیه در دادسرا بودند و از پلیس راه تا مدیر محیط زیست، کارخانه سیمان، ستاد احیاء و مدیر پروژه همه‌شان را برای بازجویی احضار کرده بودند و باید منتظر باشیم.»

پیشتر صدای آمریکا گزارش داده بود که اتوبوس حامل ۲۰ خبرنگار از رسانه‌ها ایران به همراه برخی از مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست که روز چهارشنبه ۲ تیر ماه از بازدید دریاچه ارومیه باز می‌گشتند، واژگون شد. در این سانحه دو خبرنگار جان باختند و ۲۱ سرنشین دیگر این اتوبوس که زخمی شده بودند نیز برای مداوا به بیمارستانی در نقده انتقال داده شدند.

اتوبوس حامل خبرنگاران در آذربایجان غربی واژگون شدجان باختن دو خبرنگار در سانحه واژگونی اتوبوس حامل خبرنگاران در پیرانشهردر پی واژگون شدن اتوبوس حامل خبرنگاران در منطقه «بیگم قلعه» پیرانشهر، دو خانم خبرنگار به نام‌های مهشاد کریمی و ریحانه یاسینی، که به ترتیب در ایسنا و ایرنا کار می‌کردند، کشته و ۲۱ تن دیگر مجروح شدند.

تصادفات جاده‌ای یکی از عوامل مهم مرگ‌ومیر در ایران است. به گزارش ایرنا، بر اساس آمار اولیه جمع‌آوری شده در سازمان پزشکی قانونی کشور، تنها در نوروز امسال ۹۹۹ تن در حوادث رانندگی جان خود را از دست دادند.