۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کیمیا علیزاده در المپیک توکیو با ناهید کیانی رقابت می‌کند

تکواندوکار پناهنده ایرانی در نخستین مبارزه خود در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، به مصاف نماینده ایران می‌رود. به گزارش آسوشیتدپرس، پس از قرعه‌کشی مسابقات وزن -۵۷ کیلوگرم در روز پنجشنبه، مشخص شد که کیمیا علیزاده ملی‌پوش سابق تیم تکواندوی ایران که حالا عضو تیم پناهندگان کمیته بین‌المللی المپیک است، باید با ناهید کیانی مبارزه کند. کیمیا علیزاده نخستین ورزشکار زن ایرانی است که صاحب مدال بازی‌های المپیک شده است. او در ۱۸ سالگی و در المپیک تابستانی ریو در برزیل در سال ۲۰۱۶ مدال برنز گرفت و به افتخاری بزرگ دست یافت. کیمیا علی‌زادهکیمیا علیزاده به دلیل تبعیض‌های جنسیتی در ایران، و اعتراض به حجاب اجباری ورزشکاران زن، این کشور را ترک کرد و به آلمان رفت. او یکی از ۲۹ ورزشکاری است که ماه گذشته میلادی برای عضویت در تیم پناهندگان کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شد تا در بازی‌های المپیک توکیو شرکت کند. خانم علیزاده برای رقابت در وزن -۵۷ کیلوگرم نیاز به دعوت رسمی جداگانه‌ای داشت، و با توجه اینکه با حضور او، جدول شانزده نفره مسابقات بهم می‌خورد، یک مسابقه انتخابی به این وزن افزوده شد. کیمیا علی‌زادهبه..

تکواندوکار پناهنده ایرانی در نخستین مبارزه خود در بازی‌های المپیک تابستانی توکیو، به مصاف نماینده ایران می‌رود.

به گزارش آسوشیتدپرس، پس از قرعه‌کشی مسابقات وزن -۵۷ کیلوگرم در روز پنجشنبه، مشخص شد که کیمیا علیزاده ملی‌پوش سابق تیم تکواندوی ایران که حالا عضو تیم پناهندگان کمیته بین‌المللی المپیک است، باید با ناهید کیانی مبارزه کند.

کیمیا علیزاده نخستین ورزشکار زن ایرانی است که صاحب مدال بازی‌های المپیک شده است. او در ۱۸ سالگی و در المپیک تابستانی ریو در برزیل در سال ۲۰۱۶ مدال برنز گرفت و به افتخاری بزرگ دست یافت.

Kimia Alizadeh Zenoorin of Iran celebrates after winning the bronze medal in a women's Taekwondo 57-kgcompetition at the 2016…
کیمیا علی‌زاده

کیمیا علیزاده به دلیل تبعیض‌های جنسیتی در ایران، و اعتراض به حجاب اجباری ورزشکاران زن، این کشور را ترک کرد و به آلمان رفت.

او یکی از ۲۹ ورزشکاری است که ماه گذشته میلادی برای عضویت در تیم پناهندگان کمیته بین‌المللی المپیک انتخاب شد تا در بازی‌های المپیک توکیو شرکت کند.

خانم علیزاده برای رقابت در وزن -۵۷ کیلوگرم نیاز به دعوت رسمی جداگانه‌ای داشت، و با توجه اینکه با حضور او، جدول شانزده نفره مسابقات بهم می‌خورد، یک مسابقه انتخابی به این وزن افزوده شد.

Iranian Taekwondo athlete Kimia Alizadeh speaks to the media at a press conference in Luenen, Germany, Friday, Jan. 24, 2020…
کیمیا علی‌زاده

به این ترتیب کیمیا علیزاده، برنده دو مدال جهانی، و قهرمان رقابت‌های المپیک جوانان سال ۲۰۱۴ باید با ناهید کیانی، تکواندوکار ایرانی مبارزه کند، و فرد برنده به جدول اصلی مسابقات می‌رسد.

هر چند که این مبارزه به دلیل شرایط خاص خود از حساسیت زیادی برخوردار است، ولی تکواندوکار پیروز مسیر ساده‌ای در پیش ندارد، و دو‌ساعت بعد به مصاف مدافع عنوان قهرمانی، جید جونز بریتانیایی خواهد رفت.

تمرین کیمیا علیزاده عضو تیم تکواندو پناهندگان با امیر محمد حسینی هم تیمی‌اش پیش از رقابتهای گزینشی المپیک توکیو در قاره اروپا، بگزارش تصویری: پشت‌صحنه تمرینات ورزشکاران ایرانی‌تبار در حاشیه مسابقات تکواندوی انتخابی المپیک در صوفیهگزارش تصویری: پشت‌صحنه تمرینات ورزشکاران ایرانی‌تبار در حاشیه مسابقات تکواندوی انتخابی المپیک در صوفیه