۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گرامیداشت یاد قربانیان در بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر و قدردانی از امدادگران

ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۲۰ شهریور، در بیستمین سالگرد حمله های تروریستی یازدهم سپتامبر یاد هزاران قربانی آن حوادث در نیویورک، واشنگتن، و پنسیلوانیا را گرامی داشت و از امدادگرانی که در روزها و هفته‌های بعد از حمله‌ها برای نجات جان آسیب دیدگان شتافتند قدردانی کرد. مراسم نیویورک با ادای سکوت و خواندن نام هزاران انسان بیگناهی همراه بود که بیست سال پیش در چنین روزی جان خود را از دست دادند. جو و جیل بایدن رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا برای ادای احترام در این مراسم حضور خواهند داشت. رئیس جمهوری آمریکا و همسرش قرار است در مراسم یادبود مشابهی در پنتاگون محل وزارت دفاع ایالات متحده در واشنگتن نیز کنند و در شنکسویل به کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا بپیوندند که در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله های یازدهم سپتامبر در ایالت پنسیلوانیا سخنرانی خواهد کرد. در شنکسویل ۴۴ نفر در حمله های یازدهم سپتامبر کشته شدند. در پنتاگون لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، نه فقط یاد ۱۸۹ قربانی حمله های تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به ساختمان وزارت دفاع آمریکا بلکه همه سربازان جان باخته از جمله ۱۳ نیروی ..

ایالات متحده آمریکا روز شنبه ۲۰ شهریور، در بیستمین سالگرد حمله های تروریستی یازدهم سپتامبر یاد هزاران قربانی آن حوادث در نیویورک، واشنگتن، و پنسیلوانیا را گرامی داشت و از امدادگرانی که در روزها و هفته‌های بعد از حمله‌ها برای نجات جان آسیب دیدگان شتافتند قدردانی کرد.

مراسم نیویورک با ادای سکوت و خواندن نام هزاران انسان بیگناهی همراه بود که بیست سال پیش در چنین روزی جان خود را از دست دادند.

جو و جیل بایدن رئیس جمهوری و بانوی اول آمریکا برای ادای احترام در این مراسم حضور خواهند داشت.

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش قرار است در مراسم یادبود مشابهی در پنتاگون محل وزارت دفاع ایالات متحده در واشنگتن نیز کنند و در شنکسویل به کامالا هریس معاون رئیس جمهوری آمریکا بپیوندند که در مراسم بزرگداشت قربانیان حمله های یازدهم سپتامبر در ایالت پنسیلوانیا سخنرانی خواهد کرد.

در شنکسویل ۴۴ نفر در حمله های یازدهم سپتامبر کشته شدند.

در پنتاگون لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، نه فقط یاد ۱۸۹ قربانی حمله های تروریستی یازدهم سپتامبر ۲۰۰۱ به ساختمان وزارت دفاع آمریکا بلکه همه سربازان جان باخته از جمله ۱۳ نیروی آمریکایی را که اخیرا در حمله داعش در کابل جان خود را از دست دادند را گرامی داشت.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا، در این مراسم گفت قربانیان حمله های یازدهم فقط رقم و عدد نیستند. جای خالی آنها برای خانواده هایشان در محل کارشان و در جامعه آمریکا پر نخواهد شد.

پرزیدنت بایدن پیشتر در یک پیام ویدئویی به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، تاکید کرد آمریکا پس از این واقعه نشان داد هر کس قصد آسیب رساندن به آمریکا را داشته باشد تاوان آن را خواهد پرداخت.

  • پیام‌های قانون‌گذاران آمریکا

سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت دموکرات سنا

۲۰ سال پیش در چنین روزی، شهر ، کشور و جهان ما برای همیشه تغییر کرد. ما هرگز کسانی را که در ۱۱ سپتامبر و در سالهای بعد از دست داده ایم فراموش نخواهیم کرد. ما شجاعت اولین پاسخ دهندگان خود ، خانواده های کسانی را که از دست داده ایم و نیویورکی ها و آمریکایی ها در سراسر کشور به یاد داریم.

20 years ago today, our city, our country, and our world changed forever. We will #NeverForget those we lost on 9/11 and in the years since.
We remember the bravery of our first responders, of the families of those we lost, and of New Yorkers and Americans across the country.

— Chuck Schumer (@SenSchumer) September 11, 2021

سناتور میچ مکانل، رهبر اقلیت جمهوریخواه سنا

بیست سال پیش کشور ما برای همیشه تغییر کرد. هزاران آمریکایی بی گناه کشته شدند. امدادگران به سرعت خود را به محل رساندن و نسلی از قهرمانان نبرد را به علیه تروریست ها شروع کردن و میهن ما را با موفقیت در برابر اقدامات آنها حفظ کرد. هرگز فراموش نمیکنیم و هیچگاه دوباره تکرار نخواهد شد.

Twenty years ago, our country changed forever. Thousands of innocent Americans were killed. First responders rushed into flames. And a generation of heroes would take the fight to the terrorists and successfully keep our homeland safe.
Never forget. And never again. pic.twitter.com/XhD0fr6GgQ

— Leader McConnell (@LeaderMcConnell) September 11, 2021

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان

ما هرگز خانواده ها، قهرمانان، آنها را که دوست داشتیم و در بیست سال پیش از دست دادیم فراموش نخواهیم کرد.

یادشان همواره زنده خواهد بود و ما همیشه برای شرف آنها و بازماندگان و شجاعت یاری دهندگانشان خواهم کوشید.

We will #NeverForget the families, the heroes and loved ones we lost on this day 20 years ago.
May their memory forever live, and may we always fight to honor them, our survivors and brave first responders.

— Nancy Pelosi (@TeamPelosi) September 11, 2021

تد کروز، سناتور جمهوری خواه

20 سال پیش تروریست‌های تندرو اسلامی نزدیک به سه هزار آمریکایی را کشتند. ما آن جان‌های از دست‌رفته را به یاد می‌آوریم. ما همه کسانی را که در سراسر جهان برای کشورمان در جنگ ما با تروریسم خدمت و فداکاری کرده‌اند، به یاد می‌آوریم.

20 years ago, radical Islamic terrorists murdered nearly 3,000 Americans.
We remember the lives lost.
We remember all those who have served and sacrificed for our country around the world in our fight against terror.
We will #NeverForget.

— Ted Cruz (@tedcruz) September 11, 2021

ادم شیف، رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان

خاطره ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱، با گذشت دو دهه همچنان به همان اندازه دردناک و خسران وارده به همان میزان شدید است. دل‌های ما به۸ یاد عزیزان همه کسانی است که در آن روز فاجعه بار از دست دادیم. ما هرگز داستان‌های‌شان، میراث‌شان، یا دلاوری‌شان را فراموش نخواهیم کرد.

Two decades later, the memory of September 11, 2001 is as painful as ever and the loss is just as acute.
Our hearts are with the loved ones of all those we lost on that tragic day.
We will never forget their stories, their legacies, or their courage.

— Adam Schiff (@RepAdamSchiff) September 11, 2021

کوین مکارتی رهبر اقلیت جمهوریخواه

هنگامی که کشور ما در۱۱ سپتامبر مورد حمله قرار گرفت، ما مقابله کردیم. ما برای همیشه مدیون مردان و زنانی هستیم که الهام گرفته شده اند تا پس از آن روز به ارتش ما بپیوندند و هرگز آنها یا خانواده هایشان را فراموش نخواهیم کرد. با من در یادآوری قهرمانان کشته شده ما باشید.

When our country was attacked on 9/11, we fought back.
We are forever indebted to the men and women who were inspired to join our military after that day, and we will #NeverForget them or their families.
Join me in remembering our fallen heroes. https://t.co/GCENtzhJFm

— Kevin McCarthy (@GOPLeader) September 10, 2021

واکنش شاهزاده رضا پهلوی

شاهزاده رضا پهلوی نیز در بیستمین سالگرد حملات تروریسشتی ۱۱ سپتامبر با انتشار پیامی به همدردی مردم ایران با مردم آمریکا اشاره کرد.

در این پیام آمده است: «در بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، مردم ایران با مردم آمریکا اعلام هم‌دردی و همبستگی می‌کنند. ملت ایران جزو اولین ملتهایی بودند که برای سوگواری آن روز غم‌انگیز به خیابانها آمدند. آنها چهار دهه است که در حال مبارزه علیه افراط‌گرایی هستند و به این مبارزه ادامه می‌دهند.»

در بیستمین سالگرد حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر، مردم ایران با مردم آمریکا اعلام هم‌دردی و همبستگی می‌کنند. ملت ایران جزو اولین ملتهایی بودند که برای سوگواری آن روز غم‌انگیز به خیابانها آمدند. آنها چهار دهه است که در حال مبارزه علیه افراط‌گرایی هستند و به این مبارزه ادامه می‌دهند. https://t.co/jL2MP89VcE

— Reza Pahlavi (@PahlaviReza) September 11, 2021

مدیرکل اداره امنیت داخلی بریتانیا، روز جمعه به مناسبت بیستمین سالگرد حملات تروریستی یازدهم سپتامبر به آمریکا گفت: تسلط مجدد طالبان بر افغانستان زمینه را برای «جسارت یافتن و گستاخ تر شدن» افراط گرایان و بازگشت مجدد شیوه های فعالیت القاعده فراهم می کند.

ژنرال کِنِت مک کالم همچنین ابراز نگرانی کرده است که خروج نیروهای ناتو و سرنگونی دولت مورد حمایت جامعه بین المللی در افغانستان، ممکن است بریتانیا را در معرض خطر بیشتری قرار دهد.

به گفته او، تهدیدات تروریستی یک شبه تغییر نمی کنند، اما روی کار آمدن طالبان در افغانستان می تواند باعث «تقویت روحیه» افراط گرایان شود.

به گفته این مقام ارشد امنیتی بریتانیا، طی چهار سال گذشته ۳۱ توطئه تروریستی در بریتانیا در مراحل نهایی کشف و خنثی شده اند.