۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گروهی از سربازان گینه می‌گویند که دولت را سرنگون کرده‌‌اند

سربازانی که روز یکشنبه ۱۴ شهریور در پایتخت گینه قیام کردند در تلویزیون دولتی گفتند که دولت و قانون اساسی این کشور در غرب آفریقا را منحل کرده و تمام مرزهای زمینی و هوایی آن را بسته‌اند. به گزارش رویترز، هرچند، وزرات دفاع کشور اظهار می کند که حمله به کاخ ریاست جمهوری در کوناکری، پایتخت گینه را دفع کرده‌اند. درگیری صبح روز یکشنبه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری آغاز شد که به گفته چندین منبع، یک واحد ارتش ملی نخبه به رهبری مامادی دومبوی، لژیونر سابق فرانسوی، پشت این نا آرامی بود. ویدیو‌هایی که بعد از ظهر یکشنبه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و خبرگزاری رویترز قادر به تایید فوری آنها نبوده، نشان می‌دهد که آلفا کنده، رئیس جمهوری گینه، در اتاقی توسط نیروهای ویژه ارتش احاطه شده‌ است.

سربازانی که روز یکشنبه ۱۴ شهریور در پایتخت گینه قیام کردند در تلویزیون دولتی گفتند که دولت و قانون اساسی این کشور در غرب آفریقا را منحل کرده و تمام مرزهای زمینی و هوایی آن را بسته‌اند.

به گزارش رویترز، هرچند، وزرات دفاع کشور اظهار می کند که حمله به کاخ ریاست جمهوری در کوناکری، پایتخت گینه را دفع کرده‌اند.

درگیری صبح روز یکشنبه در نزدیکی کاخ ریاست جمهوری آغاز شد که به گفته چندین منبع، یک واحد ارتش ملی نخبه به رهبری مامادی دومبوی، لژیونر سابق فرانسوی، پشت این نا آرامی بود.

ویدیو‌هایی که بعد از ظهر یکشنبه در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شده و خبرگزاری رویترز قادر به تایید فوری آنها نبوده، نشان می‌دهد که آلفا کنده، رئیس جمهوری گینه، در اتاقی توسط نیروهای ویژه ارتش احاطه شده‌ است.