۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گفت‌وگوی امیر قطر با وزیران خارجه و دفاع آمریکا درباره تحولات افغانستان

گفت‌وگوی امیر قطر با وزیران خارجه و دفاع آمریکا درباره تحولات افغانستان قطر اعلام کرد که امیر این کشور در دیدار با وزیران خارجه و دفاع ایالات متحده درباره تحولات افغانستان و کوشش برای ارتقای امنیت در آنجا گفت‌‎وگو کردند. بر اساس اطلاعیه دربار امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی روز دوشنبه ۱۵ شهریور در دوحه پذیرای آنتونی بلینکن و لوید آستین شد. این دیدار در حالی انجام شد که واشینگتن تلاش می‌کند شهروندان آمریکایی و گروه‌هایی از افغان‌ها را که در خطر هستند از افغانستان خارج کند و همچنین در پی به وجود آوردن اجماعی میان هم‌پیمانان خود برای واکنش به طالبان است. ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با انتشار اطلاعیه‌ای گفت که آقای بلینکن و آقای آستین از امیر قطر بابت کمک‌های فوق‌العاده‌اش برای خروج امن شهروندان آمریکا و دیگر کشورهای متحد آن و نیز افغان‌های در خطر، از خاک افغانستان تشکر کردند. آقای پرایس اضافه کرد که آنها درباره دیگر «موضوعات مورد علاقه دو طرف و طرح‌های مختلف برای ترویج امنیت و شکوفایی منطقه‌ای» گفت‌وگو کردند. با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن

گفت‌وگوی امیر قطر با وزیران خارجه و دفاع آمریکا درباره تحولات افغانستان

قطر اعلام کرد که امیر این کشور در دیدار با وزیران خارجه و دفاع ایالات متحده درباره تحولات افغانستان و کوشش برای ارتقای امنیت در آنجا گفت‌‎وگو کردند.

بر اساس اطلاعیه دربار امیر قطر، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی روز دوشنبه ۱۵ شهریور در دوحه پذیرای آنتونی بلینکن و لوید آستین شد.

این دیدار در حالی انجام شد که واشینگتن تلاش می‌کند شهروندان آمریکایی و گروه‌هایی از افغان‌ها را که در خطر هستند از افغانستان خارج کند و همچنین در پی به وجود آوردن اجماعی میان هم‌پیمانان خود برای واکنش به طالبان است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با انتشار اطلاعیه‌ای گفت که آقای بلینکن و آقای آستین از امیر قطر بابت کمک‌های فوق‌العاده‌اش برای خروج امن شهروندان آمریکا و دیگر کشورهای متحد آن و نیز افغان‌های در خطر، از خاک افغانستان تشکر کردند.

آقای پرایس اضافه کرد که آنها درباره دیگر «موضوعات مورد علاقه دو طرف و طرح‌های مختلف برای ترویج امنیت و شکوفایی منطقه‌ای» گفت‌وگو کردند.

با استفاده از گزارش‌ خبرگزاری رویترز؛ س.ن