۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گفت‌و‌گوی وزیران خارجه آمریکا و اسرائیل با تاکید بر اهمیت رایزنی درباره مسائل منطقه‌ای

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ شهریور، با یائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود، درباره مسائل گوناگون، از جمله ایران و تحولات افغانستان، گفت‌وگو کرد. بنا بر بیانیه‌ رسانه‌ای وزارت خارجه ایالات متحده، آقای بلینکن در این تماس که با هدف پی‌گیری گفت‌و‌گوهای انجام شده در سفر ماه گذشته نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، به آمریکا انجام شد، از وزیر خارجه اسرائیل دعوت کرد که در آینده نزدیک به آمریکا سفر کند. این دو مقام همچنین ضمن گفت‌و‌گو درباره اهمیت روابط دوجانبه آمریکا و اسرائیل، و نیز اهمیت رایزنی درباره موضوعات منطقه‌ای، از جمله ایران، تحولات افغانستان، و چین گفت‌وگو کردند. طی سفر آقای بنت به آمریکا و دیدار با پرزیدنت بایدن در کاخ سفید، واشنگتن بر حمایت همه‌جانبه از متحد کلیدی‌اش در برابر اقدامات جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد. در آن دیدار، آقای بنت گفت برنامه‌ای را برای مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران و برنامه هسته‌ایش به دولت پرزیدنت بایدن ارائه داده است. رئیس جمهوری آمریکا: اگر دیپلماسی مانع ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران نشود «ابزارهای دیگری» داریمجو بایدن، رئیس جمهوری ایال..

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، روز دوشنبه ۱۵ شهریور، با یائیر لاپید، همتای اسرائیلی خود، درباره مسائل گوناگون، از جمله ایران و تحولات افغانستان، گفت‌وگو کرد.

بنا بر بیانیه‌ رسانه‌ای وزارت خارجه ایالات متحده، آقای بلینکن در این تماس که با هدف پی‌گیری گفت‌و‌گوهای انجام شده در سفر ماه گذشته نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، به آمریکا انجام شد، از وزیر خارجه اسرائیل دعوت کرد که در آینده نزدیک به آمریکا سفر کند.

این دو مقام همچنین ضمن گفت‌و‌گو درباره اهمیت روابط دوجانبه آمریکا و اسرائیل، و نیز اهمیت رایزنی درباره موضوعات منطقه‌ای، از جمله ایران، تحولات افغانستان، و چین گفت‌وگو کردند.

طی سفر آقای بنت به آمریکا و دیدار با پرزیدنت بایدن در کاخ سفید، واشنگتن بر حمایت همه‌جانبه از متحد کلیدی‌اش در برابر اقدامات جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

در آن دیدار، آقای بنت گفت برنامه‌ای را برای مقابله با اقدامات بی‌ثبات‌کننده ایران و برنامه هسته‌ایش به دولت پرزیدنت بایدن ارائه داده است.

U.S. President Biden welcomes Israel's Prime Minister Bennett, in Washingtonرئیس جمهوری آمریکا: اگر دیپلماسی مانع ساخت سلاح هسته‌ای توسط ایران نشود «ابزارهای دیگری» داریمجو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده، در جریان دیدار با نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل، در کاخ سفید گفت اگر با دیپلماسی نتوان مانع دستیابی ایران به سلاح هسته‌ای شد، «ابزارهای دیگری در اختیار داریم.»