۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گمرک ایران: محموله قاچاق تجهیزات پزشکی در گونی‌های سیب‌زمینی کشف شد

مقامات گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌گویند یک محموله قاچاق تجهیزات بیمارستانی و دارویی جاسازی شده در میان سیب‌زمینی‌های صادراتی به ترکمنستان را کشف کرده‌اند. به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، در روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور، این داروها شامل ۳۲۰۰ عدد آنژیوکت، ۴۲۰۰ سرم نمونه‌گیری خون، ۱۵۰ عدد پلاک دام، و ۶ انبر بوده است. طبق این گزارش این اقلام در شش گونی هم‌شکل با گونی‌های سیب‌زمینی در میان محموله جاسازی شده بود. به گفته سخنگوی گمرک، این داروها به کمک سگ‌های موادیاب در گمرک لطف‌آباد استان خراسان رضوی پیدا شده است. بر اساس این گزارش، در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، در میان موادی که در مبادی رسمی کشور کشف شده، بیش از ۱۱۷ کیلوگرم تریاک، نزدیک به شش کیلوگرم شیشه، و بیش از ۱۴۴ کیلوگرم هروئین وجود داشته است. در مهر ماه ۱۳۹۹ ارتش عراق اعلام کرد که ۱۹ کامیون دارو را که از ایران وارد آن کشور شده‌ بود، کشف کرد. این اخبار در حالی انتشار یافته است که گزارش‌ها از کمبود شدید دارو در ایران حکایت دارند. داغ شدن هشتگ «انسولین نیست» و اشاره کاربران شبکه‌های اجتماعی به دروغ مقام‌های جمهوری اسلامی مبنی بر تحریم بود..

مقامات گمرک جمهوری اسلامی ایران می‌گویند یک محموله قاچاق تجهیزات بیمارستانی و دارویی جاسازی شده در میان سیب‌زمینی‌های صادراتی به ترکمنستان را کشف کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی، ایرنا، در روز سه‌شنبه ۱۶ شهریور، این داروها شامل ۳۲۰۰ عدد آنژیوکت، ۴۲۰۰ سرم نمونه‌گیری خون، ۱۵۰ عدد پلاک دام، و ۶ انبر بوده است. طبق این گزارش این اقلام در شش گونی هم‌شکل با گونی‌های سیب‌زمینی در میان محموله جاسازی شده بود.

به گفته سخنگوی گمرک، این داروها به کمک سگ‌های موادیاب در گمرک لطف‌آباد استان خراسان رضوی پیدا شده است.

بر اساس این گزارش، در سه ماه نخست سال ۱۴۰۰، در میان موادی که در مبادی رسمی کشور کشف شده، بیش از ۱۱۷ کیلوگرم تریاک، نزدیک به شش کیلوگرم شیشه، و بیش از ۱۴۴ کیلوگرم هروئین وجود داشته است.

در مهر ماه ۱۳۹۹ ارتش عراق اعلام کرد که ۱۹ کامیون دارو را که از ایران وارد آن کشور شده‌ بود، کشف کرد. این اخبار در حالی انتشار یافته است که گزارش‌ها از کمبود شدید دارو در ایران حکایت دارند.

A line of customers in front of a drug store in Iran, داغ شدن هشتگ «انسولین نیست» و اشاره کاربران شبکه‌های اجتماعی به دروغ مقام‌های جمهوری اسلامی مبنی بر تحریم بودن دارو پس از اعلام کشف ۱۹ کامیون دارو در عراق که از ایران وارد شده و شامل داروهایی از جمله انسولین بودند، کاربران ایرانی توئیتر به کمبود انسولین در ایران واکنش نشان داده و با انتشار پیام‌هایی در این شبکه اجتماعی، هشتگ انسولین_نیست را داغ کردند. در روزهای گذشته رسانه های عراق خبری را به نقل از ارتش آن کشور گزارش کردند که حاکی از کشف ۱۹ کامیون داروی قاچاق در استان دیاله، استان هم مرز ایران، بود.