۲۹ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

گیتی پورفاضل، از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای خامنه ای از زندان به مرخصی رفت

رئیس سازمان زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز یکشنبه ۳ مرداد از «اعطاء مرخصی» به گیتی پورفاضل خبر داد. گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری و از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه ای است. رامینا هل فروش، نوه خانم پورفاضل پیشتر از ابتلای مادربزرگ خود به کرونا به دلیل «مدت‌ها بی‌مدیریتی، عدم واکسیناسیون و ملاقات‌های هم‌زمان با بیماران مبتلا به کرونا» خبر داده بود. #گیتی_پورفاضل مادربزرگ عزیز تر از جانم در اوین به کرونا مبتلا شده. نتیجه مدت ها بی مدیریتی، عدم واکسیناسیون، ملاقات های هم زمان با بیماران مبتلا به کرونا و تعطیلی های پی در پی. چه کسی جواب گوی ماست؟ هیچکس.. — Ramina Helforoush (@Ramina__h) July 24, 2021محمد حسین آقاسی، وکیل گیتی پورفاضل، در پیامی توییتری با تایید اینکه موکلش به مرخصی رفته است نوشت خانم پورفاضل ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه سپرده است. خانم گیتی پورفاضل به کرونامبتلاوامروزبه مرخصی آمد. وی باقرارکفالت ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ریالی که من بعنوان وکیل او،کفالتش راتعهد کردم آزادشد. وضع سلامتی برخی اززندانیان در اوین نامطلوب است بطوری که برای اعطای مرخصی به آن..

رئیس سازمان زندان ها، اقدامات تامینی و تربیتی ایران روز یکشنبه ۳ مرداد از «اعطاء مرخصی» به گیتی پورفاضل خبر داد.

گیتی پورفاضل، وکیل دادگستری و از امضاء کنندگان بیانیه درخواست استعفای آیت‌الله علی خامنه ای است.

رامینا هل فروش، نوه خانم پورفاضل پیشتر از ابتلای مادربزرگ خود به کرونا به دلیل «مدت‌ها بی‌مدیریتی، عدم واکسیناسیون و ملاقات‌های هم‌زمان با بیماران مبتلا به کرونا» خبر داده بود.

#گیتی_پورفاضل مادربزرگ عزیز تر از جانم در اوین به کرونا مبتلا شده.
نتیجه مدت ها بی مدیریتی، عدم واکسیناسیون، ملاقات های هم زمان با بیماران مبتلا به کرونا و تعطیلی های پی در پی.
چه کسی جواب گوی ماست؟ هیچکس..

— Ramina Helforoush (@Ramina__h) July 24, 2021

محمد حسین آقاسی، وکیل گیتی پورفاضل، در پیامی توییتری با تایید اینکه موکلش به مرخصی رفته است نوشت خانم پورفاضل ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه سپرده است.

خانم گیتی پورفاضل به کرونامبتلاوامروزبه مرخصی آمد.
وی باقرارکفالت ۲،۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰ریالی که من بعنوان وکیل او،کفالتش راتعهد کردم آزادشد.
وضع سلامتی برخی اززندانیان در اوین نامطلوب است بطوری که برای اعطای مرخصی به آنان حتی امروزکه درتعطیلی بسرمی بریم،دادیاری نظارت برزندان فعال بود. pic.twitter.com/VJHmztjRhq

— محمد حسين آقاسي MOHAMAD H AGHASI (@Mhaghasi1) July 25, 2021

آقای آقاسی همچنین در توییت خود وضع سلامتی برخی از زندانیان در اوین را نامطلوب توصیف کرده است.

محمد مهدی حاج محمدی، رئیس سازمان زندان ها، خبر ابتلای خانم پورفاضل به کرونا را تایید یا تکذیب نکرده اما در توئیتی گفته است روند واکسیناسیون در زندان ها شروع شده «و انشاالله در روزهای آتی همه مددجویان زندان‌های کشور دوز اول واکسن را دریافت خواهند کرد.»

بخش بزرگی از جمعیت ایران هنوز واکسینه نشده است و فعالان نیز از گذشته نسبت به شرایط زندان‌های ایران به ویژه در دوران شیوع کرونا هشدار داده‌اند.