۴ مرداد ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

یوتیوب ویدئوهای رئیس جمهور برزیل را به دلیل انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا حذف کرد

یوتیوب، چهارشنبه اعلام کرد که تعدادی از ویدئوهایی را که ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته است، به دلیل انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا حذف می‌کند. به گزارش رویترز، یوتیوب با انتشار بیانیه‌ای گفت که این تصمیم «پس از بررسی دقیق» و بدون در نظر گرفتن موقعیت یا عقاید سیاسی ژائیر بولسونارو اتخاذ شده است. آقای بولسونارو، افسر پیشین ارتش برزیل است که یک سیاستمدار راست‌گرای افراطی محسوب می‌شود و به دلیل مدیریت ناکارآمد خود در دوران همه‌گیری ویروس کرونا با انتقادات زیادی مواجه شده است. براساس آمار موجود، از نظر میزان تلفات در جهان، برزیل در رتبه دوم قرار دارد و بیش از پانصد هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان سپردند. مخالفت با قرنطینه، تبلیغ روش‌های معجزه‌آسای تأیید نشده، و ابراز تردید درباره استفاده از ماسک یا تزریق واکسن کرونا از جمله عواملی است که باعث کاهش محبوبیت ژائیر بولسونارو در برزیل شده است. یوتیوب در بیانیه خود یادآور می‌شود که قوانین این شرکت اجازه نمی‌دهد که کاربران اطلاعات نادرستی را درباره استفاده از داروهای تأیید نش..

یوتیوب، چهارشنبه اعلام کرد که تعدادی از ویدئوهایی را که ژائیر بولسونارو، رئیس جمهوری برزیل در این شبکه اجتماعی به اشتراک گذاشته است، به دلیل انتشار اطلاعات نادرست درباره ویروس کرونا حذف می‌کند.

به گزارش رویترز، یوتیوب با انتشار بیانیه‌ای گفت که این تصمیم «پس از بررسی دقیق» و بدون در نظر گرفتن موقعیت یا عقاید سیاسی ژائیر بولسونارو اتخاذ شده است.

آقای بولسونارو، افسر پیشین ارتش برزیل است که یک سیاستمدار راست‌گرای افراطی محسوب می‌شود و به دلیل مدیریت ناکارآمد خود در دوران همه‌گیری ویروس کرونا با انتقادات زیادی مواجه شده است.

براساس آمار موجود، از نظر میزان تلفات در جهان، برزیل در رتبه دوم قرار دارد و بیش از پانصد هزار نفر در این کشور در اثر ابتلا به ویروس کرونا جان سپردند.

مخالفت با قرنطینه، تبلیغ روش‌های معجزه‌آسای تأیید نشده، و ابراز تردید درباره استفاده از ماسک یا تزریق واکسن کرونا از جمله عواملی است که باعث کاهش محبوبیت ژائیر بولسونارو در برزیل شده است.

یوتیوب در بیانیه خود یادآور می‌شود که قوانین این شرکت اجازه نمی‌دهد که کاربران اطلاعات نادرستی را درباره استفاده از داروهای تأیید نشده، یا ادعاهای غلطی مبنی بر عدم کارایی ماسک در برابر ویروس کرونا را با سایرین به اشتراک بگذارند.

(FILES) In this file photo taken on November 14, 2018 Brazilian President-elect Jair Bolsonaro (L) and his newly appointed…بحران سیاسی در برزیل؛ بعد از وزیر خارجه، وزیر دفاع این کشور هم کناره‌گیری کردابتدا «ارنستو آرائوجو» وزیر خارجه برزیل عصر دوشنبه ۹ فروردین از سمت خود کناره‌گیری کرد. خبرگزاری فرانسه نوشت، او که از نزدیکان رئيس جمهوری راست‌گرای برزیل است به دلیل انتقادات اخیرش از چین و ناتوانی در تامین واکسن کرونا از سمت خود کناره گیری کرده است.