۳۱ شهریور ۱۴۰۰

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

یک مقام نظامی ایران: روزانه «به حدود ۲۰ تا ۳۰ پرنده ناشناس» اخطار می‌دهیم

یک مقام نظامی ایران می‌گوید این کشور روزانه از میان ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرنده در آسمان کشور، به حدود ۲۰ تا ۳۰ پرنده ناشناس اخطار می‌دهد. به گزارش رسانه‌های ایران در روز چهارشنبه ۱۰ شهریور، جانشین معاونت عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادعا کرده است که «در پدافند نیروی هوایی در سه لایه ارتفاع بالا به بلوغ دفاعی رسیدیم.» محمدحسن ابارشی با تقسیم بندی عملیات پدافند هوایی به چهار مرحله «کشف، شناسایی، درگیری، و انهدام»، به مواردی چون «مجبور کردن پرواز ریگی به نشستن» و «اجبار پرواز ایساف به نشستن و عذرخواهی کردن» اشاره کرد و مدعی شد که «با پرواز پهپادهای کرار در منطقه خلیج فارس» توانسته‌اند «قدرت» و «توان بازدارندگی» را به نمایش بگذارند. در گزارش منتشر شده از سخنان او در رسانه‌های ایران، به شلیک موشک توسط پدافند سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی اشاره‌ای نشده است. بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که با ۱۷۶ مسافر عازم کی‌یف بود، پس از برخاستن از فرودگاه تهران هدف دو موشک شلیک‌شده توسط سپاه پاسداران قرار گرفت و سرنگون شد. در این حمله..

یک مقام نظامی ایران می‌گوید این کشور روزانه از میان ۴۰۰ تا ۵۰۰ پرنده در آسمان کشور، به حدود ۲۰ تا ۳۰ پرنده ناشناس اخطار می‌دهد.

به گزارش رسانه‌های ایران در روز چهارشنبه ۱۰ شهریور، جانشین معاونت عملیات نیروی پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ادعا کرده است که «در پدافند نیروی هوایی در سه لایه ارتفاع بالا به بلوغ دفاعی رسیدیم.»

محمدحسن ابارشی با تقسیم بندی عملیات پدافند هوایی به چهار مرحله «کشف، شناسایی، درگیری، و انهدام»، به مواردی چون «مجبور کردن پرواز ریگی به نشستن» و «اجبار پرواز ایساف به نشستن و عذرخواهی کردن» اشاره کرد و مدعی شد که «با پرواز پهپادهای کرار در منطقه خلیج فارس» توانسته‌اند «قدرت» و «توان بازدارندگی» را به نمایش بگذارند.

در گزارش منتشر شده از سخنان او در رسانه‌های ایران، به شلیک موشک توسط پدافند سپاه پاسداران به هواپیمای مسافربری اوکراینی اشاره‌ای نشده است.

بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۸ هواپیمای مسافربری بوئینگ ۷۳۷ خطوط هوایی اوکراین که با ۱۷۶ مسافر عازم کی‌یف بود، پس از برخاستن از فرودگاه تهران هدف دو موشک شلیک‌شده توسط سپاه پاسداران قرار گرفت و سرنگون شد. در این حمله تمامی سرنشینان آن هواپیما جان باختند.

به گفته انجمن خانواده‌های جان‌پاختگان هواپیمای اوکراینی، بر اساس ابلاغیه دادسرای نظامی تهران، همه مقصران و عاملان اصلی سرنگونی این هواپیما «تبرئه» شده‌اند.

ماه پیش سرنگونی این هواپیما توسط سپاه پاسداران ۱۷۶ کشته برجای گذاشت.انجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز اوکراینی: همه «مقصرین و عاملین اصلی» سرنگونی هواپیما تبرئه شده‌اندانجمن خانواده‌های جانباختگان پرواز پی. اس ۷۵۲ اوکراینی با انتشار بیانیه‌ای در واکنش به صدور قرار منع تعقیب برای مسببان سقوط هواپیما، می‌گوید تنها یک دادگاه بی‌طرف بین‌المللی صلاحیت رسیدگی به این «کشتار دسته‌جمعی» را دارد.