۲۰ مرداد ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزارت خارجه آمریکا از کشورهای جهان خواست از فناوری «فایوجی» چینی دوری کنند

وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۱۱ مرداد در توئیتی، با نقل قول از مایک پمپئو، از کشورهای جهان خواست از فناوری نسل پنجم ارتباطات موبایل (فایوجی/ 5G) که توسط چین ارائه می‌شود استفاده نکنند. در این توئیت از قول وزیر خارجه ایالات متحده نوشته شده است: «ما از کشورها می‌خواهیم که به "کشورهای پاک" تبدیل شوند تا اطلاعات شخصی شهروندانشان در نهایت به دست حزب کمونیست چین نیافتد.» [email protected]: "We’ve urged countries to become CLEAN COUNTRIES so that their citizens’ private information doesn’t end up in the hand of the Chinese Communist Party.” Learn more about 5G Clean Networks: https://t.co/OosojocV8bpic.twitter.com/6Yjp2HPSR3 — Department of State (@StateDept) August 1, 2020در ادامه توئیت، لینک اطلاعیه‌ای در وبسایت وزارت خارجه آمریکا درج شده که در آن جزئیات «شبکه پاک» ۵جی، ائتلافی از کشورها و شرکت‌های همسو با ایالات متحده در این زمینه، ارائه شده است. پیشتر وزیر دادگستری آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفته بود: «ایالات متحده و شرکای ما در یک رقابت ضروری با جمهوری خلق چین برای توسعه و ساخت زیرساخت‌های ۵جی [شب..

وزارت خارجه آمریکا روز شنبه ۱۱ مرداد در توئیتی، با نقل قول از مایک پمپئو، از کشورهای جهان خواست از فناوری نسل پنجم ارتباطات موبایل (فایوجی/ 5G) که توسط چین ارائه می‌شود استفاده نکنند.

در این توئیت از قول وزیر خارجه ایالات متحده نوشته شده است: «ما از کشورها می‌خواهیم که به "کشورهای پاک" تبدیل شوند تا اطلاعات شخصی شهروندانشان در نهایت به دست حزب کمونیست چین نیافتد.»

.@SecPompeo: "We’ve urged countries to become CLEAN COUNTRIES so that their citizens’ private information doesn’t end up in the hand of the Chinese Communist Party.” Learn more about 5G Clean Networks: https://t.co/OosojocV8bpic.twitter.com/6Yjp2HPSR3

— Department of State (@StateDept) August 1, 2020

در ادامه توئیت، لینک اطلاعیه‌ای در وبسایت وزارت خارجه آمریکا درج شده که در آن جزئیات «شبکه پاک» ۵جی، ائتلافی از کشورها و شرکت‌های همسو با ایالات متحده در این زمینه، ارائه شده است.

پیشتر وزیر دادگستری آمریکا نیز در بیانیه‌ای گفته بود: «ایالات متحده و شرکای ما در یک رقابت ضروری با جمهوری خلق چین برای توسعه و ساخت زیرساخت‌های ۵جی [شبکه اطلاعات موبایل نسل پنجم] در جهان هستند. امنیت ملی و ارزش‌های لیبرال دموکراتیک ما در این‌جا و سراسر جهان به پیروزی در این رقابت وابسته است.»