۲ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

ماه‌چهره خلیلی، بازیگر ایرانی در ۴۴ سالگی درگذشت

ماه‌چهره خلیلی، هنرمند ایرانی و بازیگر جوان سینما و تلویزیون، روز جمعه ۱۷ مرداد در انگلیس درگذشت. او هنگام مرگ ۴۴ سال داشت. هرچند بیماری و دلیل فوت ماه‌چهره خلیلی هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است، ولی برخی دوستان و همکاران او در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که این هنرمند جوان به سرطان مبتلا بود. گوهرخیراندیش، بازیگر مشهور ایرانی، ضمن ابراز تأسف از درگذشت ماه‌چهره خلیلی، می‌گوید که او سرطان کبد داشت. View this post on Instagramمتأسفانه الان باخبر شدم كه " ماهچهره" عزيزم را سرطان كبد از ما گرفت . ماهى جانم اين رفتن و كوچ غريبانه ات را باور ندارم . تو و " مجيد اوجى عزيز با اين سريالِ " مرضيه " چه يادگارى عجيبى از خودتان به جا گذاشتيد ! مرگ بر" سرطان" كه همه عزيزانم را از من گرفت . پدرم ،خواهرم، خواهرزاده ام ، عمو زاده ام، همكلاسى ام ، همكارِم ، دوستانم و دختر نازنينى مثل ترا !!!! اى واى پ ن؛ مجيد اوجى يكى از بهترين تهيه كنندگان فيلم و سريالِ بود كه مبتلا به سرطان بود وچند روز بعد از اتمام سريالِ مرضيه با مرگش همه ما را داغدار كرد. با ماهچهره جانم در سريال كلاه پهلوى، مختار نامه و سريالِ ..

ماه‌چهره خلیلی، هنرمند ایرانی و بازیگر جوان سینما و تلویزیون، روز جمعه ۱۷ مرداد در انگلیس درگذشت. او هنگام مرگ ۴۴ سال داشت.

هرچند بیماری و دلیل فوت ماه‌چهره خلیلی هنوز به صورت رسمی اعلام نشده است، ولی برخی دوستان و همکاران او در شبکه‌های اجتماعی نوشته‌اند که این هنرمند جوان به سرطان مبتلا بود.

گوهرخیراندیش، بازیگر مشهور ایرانی، ضمن ابراز تأسف از درگذشت ماه‌چهره خلیلی، می‌گوید که او سرطان کبد داشت.

View this post on Instagram

متأسفانه الان باخبر شدم كه " ماهچهره" عزيزم را سرطان كبد از ما گرفت . ماهى جانم اين رفتن و كوچ غريبانه ات را باور ندارم . تو و " مجيد اوجى عزيز با اين سريالِ " مرضيه " چه يادگارى عجيبى از خودتان به جا گذاشتيد ! مرگ بر" سرطان" كه همه عزيزانم را از من گرفت . پدرم ،خواهرم، خواهرزاده ام ، عمو زاده ام، همكلاسى ام ، همكارِم ، دوستانم و دختر نازنينى مثل ترا !!!! اى واى پ ن؛ مجيد اوجى يكى از بهترين تهيه كنندگان فيلم و سريالِ بود كه مبتلا به سرطان بود وچند روز بعد از اتمام سريالِ مرضيه با مرگش همه ما را داغدار كرد. با ماهچهره جانم در سريال كلاه پهلوى، مختار نامه و سريالِ مرضيه بازى كرديم و دوستان جان بوديم . # سرطان# غربت#مرگ_ناگهانی_فرصت_کوتاه_زندگی#ماه_چهره_خلیلی

A post shared by Gohar Kheirandish (@goharkheirandish) on

بنا بر اطلاعات منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی، ماه‌چهره خلیلی دارای مدرک کارشناسی ارشد معماری از دانشگاه آکسفورد بود و دوره‌های حرفه‌ای بازیگری را در لندن گذرانده بود.

او نوه دختری پروین سلیمانی، از بازیگران قدیمی سینما و تلویزیون ایران، بود و فعالیت‌های هنری خود را به صورت جدی از سال ۱۳۸۲ آغاز کرد.

او در دهه‌های اخیر در فیلم‌های سینمایی مختلفی از جمله چشمان سیاه، اشنوگل، قرارمون پارک شهر، یادم تو را فراموش، و صله سحر بازی کرد. از سریال‌هایی که ماه‌چهره خلیلی در آن حضور داشت، می‌توان به مرضیه، دخترگمشده، گذر از رنج‌ها، در چشم باد، و مختارنامه اشاره کرد.