۸ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

واکنش رئیس و نفر دوم کمیته اطلاعات سنا به بیانیه ویلیام اوانینا درباره تلاش ایران برای دخالت در روند انتخابات آمریکا

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس موقت کمیته اطلاعات سنا و مارک وارنر، سناتور دموکرات و نفر دوم این کمیته، در واکنش به اظهارات رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا گفتند: بیانیه اوانینا برجسته کننده جدی و مستمر بودن تهدیدی بر انتخابات ما از سوی چین، روسیه و ایران است. سناتور روبیو و وارنر در این بیانیه که شامگاه جمعه ۱۷ مرداد منتشر شد گفتند: بیانیه امروز ویلیام اوانینا به بیانیه دو هفته پیش او ابعاد گسترده‌تری می‌دهد. ما از او قدردانی کرده و مشتاق همکاری و ارتباط با او و دیگر اعضای جامعه اطلاعاتی و دولت با مردم در ۸۷ روز مانده (به انتخابات) هستیم. Senate Select Committee on Intelligence Acting Chairman Marco Rubio & Vice Chairman @MarkWarner released a joint statement in response to @NCSCgov Director Bill Evanina’s statement on election security. Read it in full here 👇https://t.co/rZs33kmxrThttps://t.co/mwcPyNDZSLpic.twitter.com/rwGneuXPwA — Senator Rubio Press (@SenRubioPress) August 7, 2020ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۷ مرداد..

مارکو روبیو، سناتور جمهوری‌خواه و رئیس موقت کمیته اطلاعات سنا و مارک وارنر، سناتور دموکرات و نفر دوم این کمیته، در واکنش به اظهارات رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا گفتند: بیانیه اوانینا برجسته کننده جدی و مستمر بودن تهدیدی بر انتخابات ما از سوی چین، روسیه و ایران است.

سناتور روبیو و وارنر در این بیانیه که شامگاه جمعه ۱۷ مرداد منتشر شد گفتند: بیانیه امروز ویلیام اوانینا به بیانیه دو هفته پیش او ابعاد گسترده‌تری می‌دهد. ما از او قدردانی کرده و مشتاق همکاری و ارتباط با او و دیگر اعضای جامعه اطلاعاتی و دولت با مردم در ۸۷ روز مانده (به انتخابات) هستیم.

Senate Select Committee on Intelligence Acting Chairman Marco Rubio & Vice Chairman @MarkWarner released a joint statement in response to @NCSCgov Director Bill Evanina’s statement on election security.
Read it in full here 👇https://t.co/rZs33kmxrThttps://t.co/mwcPyNDZSLpic.twitter.com/rwGneuXPwA

— Senator Rubio Press (@SenRubioPress) August 7, 2020

ویلیام اوانینا رئیس مرکز ضداطلاعات و امنیت ملی آمریکا در بیانیه‌ای که روز جمعه ۱۷ مرداد منتشر کرده است گفت: فعالان خارجی زیادی هستند که ترجیحاتی در مورد آن که چه کسی پیروز انتخابات پائیز امسال آمریکا شود دارند و آن را در اظهارات علنی و خصوصی خود نیز بیان می‌کنند.

او ضمن اشاره مختصری به فعالیت‌های سه کشور مذکور، در مورد ایران گفت: «ما ارزیابی کرده‌ایم که ایران به دنبال تضعیف نهادهای دموکراتیک ایالات متحده، [تضعیف] پرزیدنت ترامپ، و ایجاد تفرقه در کشور پیش از انتخابات ۲۰۲۰ است.»