۵ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر بهداشت و خدمات انسانی آمریکا از تایوان دیدار می‌کند

بخش انگلیسی صدای آمریکا - الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد وارد تایوان شد. او قرار است طی این سفر سه روزه با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری آن کشور، ملاقات کند. آقای ایزار بلندپایه‌ترین مقام دولتی آمریکا است که از زمان قطع روابط سیاسی رسمی بین دو کشور در سال ۱۹۷۹، از تایوان بازدید می‌کند. آقای ایزار قرار است در طول این سفر سه روزه که هدف از آن همکاری در مبارزه با کووید ۱۹ است، با رئیس جمهوری و همینطور مقامات بهداشت این کشور ملاقات کند. این دیدار در حالی صورت می گیرد که روابط بین آمریکا و چین - که به شدت مخالف به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور خودمختار و مستقل است - به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است. یک سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا پیش از سفر آقای ایزار به خبرنگاران گفت: «[هدف از] این سفر تقدیر از موفقیت هنگ کنگ در مبارزه با کووید-۱۹ و گواهی بر درستی این باورهای مشترک است که جوامع باز و دموکراتیک مجهزترین [جوامع] برای مبارزه با تهدیدهای بیماری‌هایی مانند کووید۱۹ هستند.» Sorry, but your browser cannot suppor..

بخش انگلیسی صدای آمریکا – الکس ایزار، وزیر بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا، روز یکشنبه ۱۹ مرداد وارد تایوان شد. او قرار است طی این سفر سه روزه با تسای اینگ-ون، رئیس جمهوری آن کشور، ملاقات کند.

آقای ایزار بلندپایه‌ترین مقام دولتی آمریکا است که از زمان قطع روابط سیاسی رسمی بین دو کشور در سال ۱۹۷۹، از تایوان بازدید می‌کند. آقای ایزار قرار است در طول این سفر سه روزه که هدف از آن همکاری در مبارزه با کووید ۱۹ است، با رئیس جمهوری و همینطور مقامات بهداشت این کشور ملاقات کند.

این دیدار در حالی صورت می گیرد که روابط بین آمریکا و چین – که به شدت مخالف به رسمیت شناختن تایوان به عنوان یک کشور خودمختار و مستقل است – به پایین‌ترین سطح خود در تاریخ رسیده است.

یک سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده آمریکا پیش از سفر آقای ایزار به خبرنگاران گفت: «[هدف از] این سفر تقدیر از موفقیت هنگ کنگ در مبارزه با کووید-۱۹ و گواهی بر درستی این باورهای مشترک است که جوامع باز و دموکراتیک مجهزترین [جوامع] برای مبارزه با تهدیدهای بیماری‌هایی مانند کووید۱۹ هستند.»

Sorry, but your browser cannot support embedded video of this type, you can download this video to view it offline.

دانلود360p | 3 MB480p | 5 MB540p | 7 MB720p | 12 MB1080p | 25 MBاصلی | 74 MB اِمبد" />کپی دانلود صوتی

دولت آمریکا سفر به تایوان را فرصتی برای یادگیری از موفقیت های این جزیره، در کنترل و مقابله با همه گیری جهانی کرونا می داند.

سیستم مراقبت‌های بهداشتی دولتی تایوان – که به رغم نزدیکی به چین، یعنی خاستگاه و مرکز اصلی آغاز پاندمی – توانسته تعداد مبتلایان به کووید۱۹ را زیر ۵۰۰ نفر و شمار تلفات را نیز تنها ۷ مورد نگه دارد، مورد تحسین قرار گرفته است.