۱۰ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا: عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران به سخره گرفتن ماموریت شورای امنیت در حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» است

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار توئیتی ضمن تاکید بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، پیشنهادی که قرار است توسط ایالات متحده در این رابطه ارائه شود را «منطقی و ضروری» خواند. آقای پمپئو روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید نکند، ماموریت خود برای حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» را به سخره گرفته است. در ادامه توئیت وزیر خارجه آمریکا آمده است: «‌پیشنهادی که ایالات متحده مطرح خواهد کرد منطقی و ضروری است. ما کار درست را انجام خواهیم داد.» 🔷مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا: اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید نکند، ماموریت خود برای حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» را به سخره گرفته است. پیشنهادی که ایالات متحده ارائه می‌کند منطقی و ضروری است. ما کار درست را انجام خواهیم داد. pic.twitter.com/6gZuAnveY7 — VOA Farsi (@VOAIran) August 9, 2020وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که ایالات متحده با ارائه پیشنویس قطعنامه جدیدی برای تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی به شورای امنیت،‌ می‌خواهد مطمئن شود رژیم ایران،‌ امنیت دی..

مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا، با انتشار توئیتی ضمن تاکید بر اهمیت تمدید تحریم تسلیحاتی ایران، پیشنهادی که قرار است توسط ایالات متحده در این رابطه ارائه شود را «منطقی و ضروری» خواند.

آقای پمپئو روز یکشنبه در حساب کاربری خود در توئیتر نوشت که اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید نکند، ماموریت خود برای حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» را به سخره گرفته است.

در ادامه توئیت وزیر خارجه آمریکا آمده است: «‌پیشنهادی که ایالات متحده مطرح خواهد کرد منطقی و ضروری است. ما کار درست را انجام خواهیم داد.»

🔷مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا: اگر شورای امنیت تحریم تسلیحاتی علیه ایران را تمدید نکند، ماموریت خود برای حفظ «صلح و امنیت بین‌المللی» را به سخره گرفته است. پیشنهادی که ایالات متحده ارائه می‌کند منطقی و ضروری است. ما کار درست را انجام خواهیم داد. pic.twitter.com/6gZuAnveY7

— VOA Farsi (@VOAIran) August 9, 2020

وزیر خارجه آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که ایالات متحده با ارائه پیشنویس قطعنامه جدیدی برای تمدید تحریم تسلیحاتی جمهوری اسلامی به شورای امنیت،‌ می‌خواهد مطمئن شود رژیم ایران،‌ امنیت دیگر کشورها را به خطر نمی‌اندازد.

آقای پمپئو عصر چهارشنبه ۱۵ مرداد در یک کنفرانس خبری در محل وزارت خارجه ایالات متحده گفت: «آمریکا اجازه نخواهد داد که رژیم ایران با خرید تسلیحات نظامی، دیگر کشورها را به خطر بیاندازد. بنابراین از همه توان دیپلماتیک خود برای تمدید منع فروش تسلیحات به رژیم ایران استفاده می‌کنیم.»