۳ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

مایک پمپئو:‌ ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات می‌کند

حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر با انتشار پیامی به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نسبت به بی‌ثبات شدن خاورمیانه در صورت ورود چین به ایران هشدار داد. در این پیام که روز دوشنبه ۲۰ مرداد منتشر شد، به نقل از وزیر خارجه آمریکا آمده است: «ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات خواهد کرد. ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و دسترسی داشتن [ایران] به سامانه‌های جنگ‌افزاری، و بازرگانی و سرازیر شدن پول از سوی حزب کمونیست چین، تنها موجب افزایش خطرات برای آن منطقه خواهد شد.» [email protected]: China’s entry into Iran will destabilize the Middle East. Iran remains the world’s largest state sponsor of terror, and to have access to weapons systems and commerce and money flowing from the Chinese Communist Party only compounds that risk for that region. pic.twitter.com/qJp64zBRBW — Department of State (@StateDept) August 10, 2020مایک پمپئو پیشتر با هشدار نسبت به توافق همکاری‌های اقتصادی و امنیتی میان ایران و چین،‌ گفته بود: «ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات خو..

حساب کاربری وزارت خارجه آمریکا در توئیتر با انتشار پیامی به نقل از مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، نسبت به بی‌ثبات شدن خاورمیانه در صورت ورود چین به ایران هشدار داد.

در این پیام که روز دوشنبه ۲۰ مرداد منتشر شد، به نقل از وزیر خارجه آمریکا آمده است: «ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات خواهد کرد. ایران همچنان بزرگترین حامی حکومتی تروریسم در جهان است و دسترسی داشتن [ایران] به سامانه‌های جنگ‌افزاری، و بازرگانی و سرازیر شدن پول از سوی حزب کمونیست چین، تنها موجب افزایش خطرات برای آن منطقه خواهد شد.»

.@SecPompeo: China’s entry into Iran will destabilize the Middle East. Iran remains the world’s largest state sponsor of terror, and to have access to weapons systems and commerce and money flowing from the Chinese Communist Party only compounds that risk for that region. pic.twitter.com/qJp64zBRBW

— Department of State (@StateDept) August 10, 2020

مایک پمپئو پیشتر با هشدار نسبت به توافق همکاری‌های اقتصادی و امنیتی میان ایران و چین،‌ گفته بود: «ورود چین به ایران، خاورمیانه را بی‌ثبات خواهد کرد. این موضوع اسرائیل را به خطر خواهد انداخت. عربستان سعودی و امارات را هم به خطر خواهد انداخت.»