۲۹ شهریور ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

وزیر خارجه آمریکا: دستگیری جیمی لای در هنگ‌کنگ عمیقا نگران‌کننده است

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با ابراز نگرانی عمیقی در واکنش به دستگیری جیمی لای، از افراد پرنفوذ رسانه‌ای در هنگ‌کنگ، این اقدام را سندی دیگر بر اقدام حزب کمونیست چین در از بین بردن آزادی‌های هنگ‌کنگ دانست. وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ مرداد و در پیامی در توئیتر گفت: «من از شنیدن گزارش‌ها در مورد دستگیری جیمی لای تحت قانون امنیتی بسیار ستمگرانه هنگ‌کنگ، عمیقا نگران هستم.» مایک پمپئو افزود: «این سند دیگری است که ثابت می‌کند حزب کمونیست چین آزادی‌های هنگ‌کنگ را برچیده و حقوق مردم آن را از بین برده است.» I’m deeply troubled by reports of the arrest of @JimmyLaiApple under Hong Kong’s draconian National Security Law. Further proof that the CCP has eviscerated Hong Kong’s freedoms and eroded the rights of its people. — Secretary Pompeo (@SecPompeo) August 10, 2020خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد جیمی لای به ظن همکاری با قدرت‌های خارجی دستگیر شده و ۲۰۰ نیروی پلیس دفاتر روزنامه او، «اپل دیلی» را تفتیش کردند. جیمی لای که در چین به دنیا آمده، در ۱۲ سالگی و در حالی که آهی در..

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، با ابراز نگرانی عمیقی در واکنش به دستگیری جیمی لای، از افراد پرنفوذ رسانه‌ای در هنگ‌کنگ، این اقدام را سندی دیگر بر اقدام حزب کمونیست چین در از بین بردن آزادی‌های هنگ‌کنگ دانست.

وزیر خارجه آمریکا روز دوشنبه ۲۰ مرداد و در پیامی در توئیتر گفت: «من از شنیدن گزارش‌ها در مورد دستگیری جیمی لای تحت قانون امنیتی بسیار ستمگرانه هنگ‌کنگ، عمیقا نگران هستم.»

مایک پمپئو افزود: «این سند دیگری است که ثابت می‌کند حزب کمونیست چین آزادی‌های هنگ‌کنگ را برچیده و حقوق مردم آن را از بین برده است.»

I’m deeply troubled by reports of the arrest of @JimmyLaiApple under Hong Kong’s draconian National Security Law. Further proof that the CCP has eviscerated Hong Kong’s freedoms and eroded the rights of its people.

— Secretary Pompeo (@SecPompeo) August 10, 2020

خبرگزاری رویترز در گزارشی اعلام کرد جیمی لای به ظن همکاری با قدرت‌های خارجی دستگیر شده و ۲۰۰ نیروی پلیس دفاتر روزنامه او، «اپل دیلی» را تفتیش کردند.

جیمی لای که در چین به دنیا آمده، در ۱۲ سالگی و در حالی که آهی در بساط نداشت، به صورت قاچاقی به هنگ‌کنگ منتقل شد. او یکی از جدی‌ترین فعالان دموکراسی‌خواه و از منتقدان جدی پکن است.