۴ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کنفرانس خبری ترامپ در پی تیراندازی بیرون کاخ سفید برای مدتی متوقف شد

کنفرانس خبری ترامپ در پی تیراندازی بیرون کاخ سفید برای مدتی متوقف شد یک عضو سرویس مخفی آمریکا دونالد ترامپ را از اتاق نشست خبری بیرون می‌برد در پی وقوع تیراندازی در نزدیکی حصار کاخ سفید آمریکا، رئیس‌جمهوری ایالات متحده که در حال آغاز کنفرانس خبری مربوط به همه‌گیری کووید-۱۹ بود، ناگهان از محل بیرون برده شد. در زمانی که دونالد ترامپ کنفرانس خبری خود را آغاز کرده بود، یک مامور «سرویس مخفی» آمریکا چیزی می‌گوید و سپس آقای ترامپ همراه او از اتاق بیرون می‌رود. آقای ترامپ بعد از مدتی به اتاق کنفرانس خبری بازگشت و تاکید کرد همه‌چیز تحت کنترل است. او گفت «خارج از کاخ سفید تیراندازی شده بود. به‌نظر می‌رسد همه چیز خیلی خوب تحت کنترل است… ولی به‌هر حال تیراندازی شده بود، و حتی یک نفر هم روانه بیمارستان شده‌است. نمی‌دانم فردی که به بیمارستان برده شده در چه وضعیتی قرار دارد». رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که تیراندازی در نزدیکی حصار کاخ سفید انجام شده‌است و فرد دیگری زخمی نشده‌است. «سرویس مخفی» آمریکا یک نهاد فدرال وابسته به وزارت امنیت داخلی است، که کار اصلی آن حفاظت از مقام‌ها و رهبران دولتی ..

کنفرانس خبری ترامپ در پی تیراندازی بیرون کاخ سفید برای مدتی متوقف شد

یک عضو سرویس مخفی آمریکا دونالد ترامپ را از اتاق نشست خبری بیرون می‌برد
یک عضو سرویس مخفی آمریکا دونالد ترامپ را از اتاق نشست خبری بیرون می‌برد

در پی وقوع تیراندازی در نزدیکی حصار کاخ سفید آمریکا، رئیس‌جمهوری ایالات متحده که در حال آغاز کنفرانس خبری مربوط به همه‌گیری کووید-۱۹ بود، ناگهان از محل بیرون برده شد.

در زمانی که دونالد ترامپ کنفرانس خبری خود را آغاز کرده بود، یک مامور «سرویس مخفی» آمریکا چیزی می‌گوید و سپس آقای ترامپ همراه او از اتاق بیرون می‌رود.

آقای ترامپ بعد از مدتی به اتاق کنفرانس خبری بازگشت و تاکید کرد همه‌چیز تحت کنترل است.

او گفت «خارج از کاخ سفید تیراندازی شده بود. به‌نظر می‌رسد همه چیز خیلی خوب تحت کنترل است… ولی به‌هر حال تیراندازی شده بود، و حتی یک نفر هم روانه بیمارستان شده‌است. نمی‌دانم فردی که به بیمارستان برده شده در چه وضعیتی قرار دارد».

رئیس‌جمهوری آمریکا همچنین گفت که تیراندازی در نزدیکی حصار کاخ سفید انجام شده‌است و فرد دیگری زخمی نشده‌است.

«سرویس مخفی» آمریکا یک نهاد فدرال وابسته به وزارت امنیت داخلی است، که کار اصلی آن حفاظت از مقام‌ها و رهبران دولتی و اعضای خانواده آن‌ها، همچنین انجام تحقیقات در امور جنایی‌ست.

دونالد ترامپ اظهار داشته «آن‌ها فقط می‌خواستند من از محل خارج شوم تا مطمئن شوند همه‌چیز عادی‌ست».

هنوز جزئیات مشخصی از واقعه تیراندازی ارائه نشده‌است. رئیس‌جمهوری آمریکا نیز گفت نشست مطبوعاتی دیگری بعدا برگزار خواهد شد.

آقای ترامپ همچنین تاکید کرده که کاملا در کاخ سفید احساس امنیت می‌کند: «آن‌ها (اعضای سرویس مخفی) بهترین‌ها از میان بهترین‌ها هستند».