۴ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

کنفرانس خبری دوشنبه – گزارش پرزیدنت ترامپ از بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا در پی پیشرفت در مقابله با ویروس کرونا

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که فرمان های اجرایی اخیر و سخنان روز شنبه او امیدهای بهبود اقتصادی را بالا برده و موجب رشد قابل توجه بازار سهام شده است. پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۲۰ مرداد به وقت واشنگتن در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت که امروز برخی از بازارهای سهام در مقایسه با ماهها قبل، حدود ۵۰ درصد رشد داشته اند و در حال ثبت رکورد جدید هستند. او با اشاره به آمار اقتصادی جدید گفت که وضعیت اشتغال رو به پیشرفت است و حدود ۹ میلیون شغل جدید در سه ماه اخیر ایجاد شده است. بازارهای مسکن و خودرو نیز شکوفا شده‌اند. رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: پیشرفت در مقابله با ویروس چینی همچنان ادامه دارد و ما امروز به انجام ۶۵ میلیون تست نزدیک شده ایم. نسبت به تولید واکسن در پایان امسال بسیار خوشبین هستیم. در مورد درمان هم بسیار پیشرفت کردیم و به همین دلیل مرگ و میر بسیار پایین آمده است. در مقایسه با هفته قبل، موارد ابتلا ۱۴ درصد، موارد فوت ۹ درصد و موارد بستری ۱۷ درصد کاهش داشته است. او با اشاره به پیشرفت سه شرکت در آمریکا در تولید واکسن گفت که به دستیابی به واکسن تا پایان امسال بسیار خوشبین است. در او..

رئیس جمهوری آمریکا اعلام کرد که فرمان های اجرایی اخیر و سخنان روز شنبه او امیدهای بهبود اقتصادی را بالا برده و موجب رشد قابل توجه بازار سهام شده است.

پرزیدنت ترامپ عصر دوشنبه ۲۰ مرداد به وقت واشنگتن در کنفرانس خبری خود در کاخ سفید گفت که امروز برخی از بازارهای سهام در مقایسه با ماهها قبل، حدود ۵۰ درصد رشد داشته اند و در حال ثبت رکورد جدید هستند.

او با اشاره به آمار اقتصادی جدید گفت که وضعیت اشتغال رو به پیشرفت است و حدود ۹ میلیون شغل جدید در سه ماه اخیر ایجاد شده است. بازارهای مسکن و خودرو نیز شکوفا شده‌اند.

رئیس جمهوری آمریکا اضافه کرد: پیشرفت در مقابله با ویروس چینی همچنان ادامه دارد و ما امروز به انجام ۶۵ میلیون تست نزدیک شده ایم. نسبت به تولید واکسن در پایان امسال بسیار خوشبین هستیم. در مورد درمان هم بسیار پیشرفت کردیم و به همین دلیل مرگ و میر بسیار پایین آمده است. در مقایسه با هفته قبل، موارد ابتلا ۱۴ درصد، موارد فوت ۹ درصد و موارد بستری ۱۷ درصد کاهش داشته است.

او با اشاره به پیشرفت سه شرکت در آمریکا در تولید واکسن گفت که به دستیابی به واکسن تا پایان امسال بسیار خوشبین است.

در اوایل کنفرانس خبری، پرزیدنت ترامپ بعد از حضور یک مامور امنیتی، برای دقایقی، محل کنفرانس خبری را ترک کرد. او پس از چند دقیقه که برای ادامه کنفرانس خبری بازگشت، گفت که یک تیراندازی در اطراف کاخ سفید روی داده بود.