۴ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

نخست وزیر اسرائيل عدم تمدید تحریم تسلیحاتی رژیم ایران را شرم آور خواند

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، از رای شورای امنیت درباره عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرد. او در توئیتی که روز شنبه ۲۵ مرداد منتشر شد، تصمیم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران را شرم‌آور خواند. او گفت: به جای مخالفت با فروش تسلیحات، شورای امنیت در واقع این امر را تشویق می‌کند. تصمیم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران شرم‌آور است. تجاوزگری و تروریسم رژیم ایران، صلح در منطقه و نیز همه جهان را به خطر می‌اندازد. به جای مخالفت با فروش تسلیحات، شورای امنیت در واقع این امر را تشویق می‌کند. — بنيامين نتانياهو (@israelipm_farsi) August 15, 2020پیشتر نیز وزیر خارجه ایالات متحده در مورد آرای اخیر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیجاتی ایران گفت: دو رأی مخالف در شورای امنیت به قطعنامه داشتیم، روسیه و چین. تعجب‌آور نیست که روس‌ها و چینی‌ها بخواهند به جمهوری اسلامی سلاح بفروشند. مایک پمپئو روز شنبه در یک نشست خبری در ورشو پایتخت لهستان در پاسخ به پرسشی در همی..

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائيل، از رای شورای امنیت درباره عدم تمدید تحریم تسلیحاتی ایران انتقاد کرد.

او در توئیتی که روز شنبه ۲۵ مرداد منتشر شد، تصمیم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران را شرم‌آور خواند. او گفت: به جای مخالفت با فروش تسلیحات، شورای امنیت در واقع این امر را تشویق می‌کند.

تصمیم شورای امنیت سازمان ملل مبنی بر عدم تمدید تحریم تسلیحاتی علیه رژیم ایران شرم‌آور است. تجاوزگری و تروریسم رژیم ایران، صلح در منطقه و نیز همه جهان را به خطر می‌اندازد.
به جای مخالفت با فروش تسلیحات، شورای امنیت در واقع این امر را تشویق می‌کند.

— بنيامين نتانياهو (@israelipm_farsi) August 15, 2020

پیشتر نیز وزیر خارجه ایالات متحده در مورد آرای اخیر اعضای شورای امنیت سازمان ملل متحد به قطعنامه پیشنهادی آمریکا برای تمدید تحریم‌های تسلیجاتی ایران گفت: دو رأی مخالف در شورای امنیت به قطعنامه داشتیم، روسیه و چین. تعجب‌آور نیست که روس‌ها و چینی‌ها بخواهند به جمهوری اسلامی سلاح بفروشند.

مایک پمپئو روز شنبه در یک نشست خبری در ورشو پایتخت لهستان در پاسخ به پرسشی در همین زمینه گفت: تاسف‌برانگیز است که فرانسه و بریتانیا، دو کشور از پنج عضو دارای حق وتو در شورای امنیت، از آنچه کشورهای حوزه خلیج فارس و اسرائیل برای امنیت‌شان درخواست کرده‌اند، حمایت نکردند.