۸ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

پنجمین شب حملات اسرائیل به اهدافی در غزه در واکنش به بادکنک‌های آتش‌زا

پنجمین شب حملات اسرائیل به اهدافی در غزه در واکنش به بادکنک‌های آتش‌زا در این عکسی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده فردی در غزه در حال فرستادن بادکنک‌های قابل اشتعال به جنوب اسرائیل است ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش به ارسال بادکنک‌های آتش‌زا از غزه، برای پنجمین شب پیاپی به اهدافی مرتبط یا متعلق به گروه حماس، حمله کرده‌است. اندکی پس از انتشار بیانیه اولیه، ارتش اسرائیل اعلام کرد شبه‌نظامیان فلسطینی دو راکت به جنوب این کشور پرتاب کرده‌اند، که توسط پدافند هوایی اسرائیل ره‌گیری شد. گزارشی از آسیب‌رسیدن به کسی در اسرائیل منتشر نشده‌است. ارتش اسرائیل می‌گوید حملاتش در واکنش به بادکنک‌های آتش‌زا است که گروه‌ها و شاخه‌های وابسته به حماس در مرز غزه به اسرائیل ارسال می‌کنند. افرادی که اقدام به چنین کاری می‌کنند مواد قابل اشتعال را با استفاده از بادکنک‌ها یا بادبادک‌ها به مناطق جنوبی اسرائیل می‌فرستند. بنا بر گزارش‌ها این بادکنک‌ها طی روزهای گذشته به ده‌ها مورد آتش‌سوزی در کشتگاه‌های اسرائیل انجامیده است. ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش «جنگنده‌ها و هواپیماها به شماری از مواضع مربوط به حماس در ب..

پنجمین شب حملات اسرائیل به اهدافی در غزه در واکنش به بادکنک‌های آتش‌زا

در این عکسی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده فردی در غزه در حال فرستادن بادکنک‌های قابل اشتعال به جنوب اسرائیل است
در این عکسی که خبرگزاری فرانسه منتشر کرده فردی در غزه در حال فرستادن بادکنک‌های قابل اشتعال به جنوب اسرائیل است

ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش به ارسال بادکنک‌های آتش‌زا از غزه، برای پنجمین شب پیاپی به اهدافی مرتبط یا متعلق به گروه حماس، حمله کرده‌است.

اندکی پس از انتشار بیانیه اولیه، ارتش اسرائیل اعلام کرد شبه‌نظامیان فلسطینی دو راکت به جنوب این کشور پرتاب کرده‌اند، که توسط پدافند هوایی اسرائیل ره‌گیری شد. گزارشی از آسیب‌رسیدن به کسی در اسرائیل منتشر نشده‌است.

ارتش اسرائیل می‌گوید حملاتش در واکنش به بادکنک‌های آتش‌زا است که گروه‌ها و شاخه‌های وابسته به حماس در مرز غزه به اسرائیل ارسال می‌کنند.

افرادی که اقدام به چنین کاری می‌کنند مواد قابل اشتعال را با استفاده از بادکنک‌ها یا بادبادک‌ها به مناطق جنوبی اسرائیل می‌فرستند.

بنا بر گزارش‌ها این بادکنک‌ها طی روزهای گذشته به ده‌ها مورد آتش‌سوزی در کشتگاه‌های اسرائیل انجامیده است.

ارتش اسرائیل می‌گوید در واکنش «جنگنده‌ها و هواپیماها به شماری از مواضع مربوط به حماس در باریکه غزه حمله کرده‌اند». گفته شده از جمله «یکی از برج‌وباروهای نظامی و نیز یک تاسیسات زیرزمینی» هدف قرار گرفته‌اند.

اسرائیل اعلام کرد شبه‌نظامیان فلسطینی دو راکت به جنوب این کشور پرتاب کرده‌اند، که ره‌گیری شده‌اند
اسرائیل اعلام کرد شبه‌نظامیان فلسطینی دو راکت به جنوب این کشور پرتاب کرده‌اند، که ره‌گیری شده‌اند

اسرائیل همچنین مرز «كرم أبو سالم»، که برای نقل و انتقالات با غزه از آن استفاده می‌شد را بسته و منطقه مجاز ماهی‌گیری در ساحل مدیترانه را نیز محدود کرده‌است.

همچنین روز شنبه گروهی از شهروندان فلسطینی در نزدیکی حصار مرزی با اسرائیل دست به اعتراض و تجمع زدند. بنا به بیانیه ارتش اسرائیل، تجمع‌کنندگان «تایر آتش زده، مواد قابل انفجار به‌سوی نیروهای امنیتی پرتاب کرده و تلاش کرده‌اند به آن‌ها نزدیک شوند».

اداره بهداشت غزه می‌گوید دو تن از تجمع‌کنندگان با شلیک گلوله نیروهای اسرائیلی زخمی شده‌اند.

اسرائیل می‌گوید حماس، که غزه را در کنترل دارد، مسئول تمامی خشونت‌هایی‌ست که در این منطقه فلسطینی‌نشین صورت می‌گیرد.

طی ماه‌های گذشته، به‌ویژه در پی همه‌گیری کووید-۱۹ مرز غزه و اسرائیل چندان دستخوش تنش نشده بود و شرایط در دو سوی منطقه نسبتا آرام بود. اما به نظر می‌رسد تنش‌ها و خشونت‌ها بار دیگر در حال اوج‌گیری‌ست.

منابع: خبرگزاری‌های فرانسه و اسوشیتدپرس