۵ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

یک فرمانده ارشد و ده سرباز دولت یمن در درگیری با شورشیان حوثی کشته شدند

یک فرمانده ارشد و ده سرباز دولت یمن در درگیری با شورشیان حوثی کشته شدند در جریان درگیری‌ها و حمله موشکی به شرق و شمال شرق صنعا یازده سرباز دولت یمن از جمله یک فرمانده ارشد ارتش کشته شدند. به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال محمد الرکن، فرمانده تیپ ۱۲۲ پیاده نظام ارتش همراه با هشت سرباز دیگر در درگیری‌های روز یکشنبه ۲۶ مرداد در استان الجوف کشته شدند. کنترل شهر صنعا در یمن در دست شورشی‌های حوثی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند. به گفته یک منبع آگاه نظامی، این درگیری‌ها برای شورشی‌ها نیز تلفاتی به همراه داشته اما این منبع، جزئیات بیشتری در این‌باره ارائه نکرده است. شورشی‌های حوثی از اوایل سال جاری میلادی کنترل مرکز استان جوف، واقع در شمال عربستان، را به دست گرفتند؛ یک پیشروی راهبردی که تهدیدی برای استان مأرب و تاسیسات نفتی آن محسوب می‌شود. علی محسن الاحمر، معاون رئیس‌جمهوری یمن، در بیانیه‌ای که در اختیار خبرگزاری رسمی «سبا» قرار داده است، اعلام کرد که ژنرال الرکن «در حین انجام عملیات نظامی» در الجوف کشته شده است. همچنین به گفته یک مقام دولتی، در جریان حمله موشکی حوثی‌ها ب..

یک فرمانده ارشد و ده سرباز دولت یمن در درگیری با شورشیان حوثی کشته شدند

در جریان درگیری‌ها و حمله موشکی به شرق و شمال شرق صنعا یازده سرباز دولت یمن از جمله یک فرمانده ارشد ارتش کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ژنرال محمد الرکن، فرمانده تیپ ۱۲۲ پیاده نظام ارتش همراه با هشت سرباز دیگر در درگیری‌های روز یکشنبه ۲۶ مرداد در استان الجوف کشته شدند.

کنترل شهر صنعا در یمن در دست شورشی‌های حوثی است که از سوی جمهوری اسلامی ایران حمایت می‌شوند.

به گفته یک منبع آگاه نظامی، این درگیری‌ها برای شورشی‌ها نیز تلفاتی به همراه داشته اما این منبع، جزئیات بیشتری در این‌باره ارائه نکرده است.

شورشی‌های حوثی از اوایل سال جاری میلادی کنترل مرکز استان جوف، واقع در شمال عربستان، را به دست گرفتند؛ یک پیشروی راهبردی که تهدیدی برای استان مأرب و تاسیسات نفتی آن محسوب می‌شود.

علی محسن الاحمر، معاون رئیس‌جمهوری یمن، در بیانیه‌ای که در اختیار خبرگزاری رسمی «سبا» قرار داده است، اعلام کرد که ژنرال الرکن «در حین انجام عملیات نظامی» در الجوف کشته شده است.

همچنین به گفته یک مقام دولتی، در جریان حمله موشکی حوثی‌ها به یک پایگاه نظامی در استان مأرب در شرق صنعا، دو سرباز دیگر دولت یمن کشته و چهار تن هم زخمی شده‌اند.

حملات حوثی‌ها به مواضع مختلف در داخل خاک سعودی از اواخر ماه مه که تاریخ آتش‌بس موقت توافق‌‌شده به خاطر بحران کرونا به پایان رسید، افزایش یافته است.

اواخر ماه ژوئن موشک‌های حوثی‌ها حتی به ریاض، پایتخت عربستان، نیز رسیدند.

جنگ در یمن تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار کشته به جای گذاشته و بحرانی را پدید آورده است که سازمان ملل از آن به عنوان بزرگ‌ترین بحران انسانی جهان یاد می‌کند.

سازمان ملل متحد تلاش داشته تا با برقراری گفت‌وگوهای تصویری بین طرف‌های درگیر، آنها را به یک آتش‌بس دائمی یا دست‌کم آغاز مذاکرات برای اعتمادسازی ترغیب کند.

اما این تلاش‌ها به خاطر شدت گرفتن درگیری‌ها، پس از پایان تاریخ آتش‌بس موقت یادشده، ناکام بوده است.