۸ مهر ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

فدراسیون فوتبال ایران به پرداخت غرامت ۶ میلیارد دلاری به سرمربی سابق محکوم شد؛ می‌شد تمام ایران را درخت کاشت!/

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا با اعلام حکم دعوای بین سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به پرداختن غرامت ۶ میلیون و ۱۳۷ یورویی به مارک ویلموتس محکوم کرد. براساس حکم صادر شده، فدراسیون فوتبال ایران، ظرف مدت ۳۰ روز باید به تعهدات خود در این پرونده عمل کند. مقامات فدراسیون فوتبال ایران در نخستین واکنش مدعی شدند این حکم قطعی نیست. مارک ویلموتس که از عدم پرداخت منظم و به موقع حقوقش شاکی بود، از تیم ملی فوتبال ایران جدا شد اما عدم توافق مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران پس از فسخ قرارداد، کار را به شکایت رساند. محکومیت فدراسیون فوتبال ایران پس از ماه ها کش و قوس در این پرونده، بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی داشته است. بسیاری از کاربران خواستار بازخواست و برخورد قضایی با مسئولان فدارسیون فوتبال ایران شده‌اند. علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری در صفحه توئیتر خود خواستار محاکمه و ملزم به جبران ضرر و زیان مقصرین در عقد قرداد و فسخ حرفه‌ای با این مربی شد و نوشت که «کوتاهی دستگاه قضا پذیرفتنی نیست.» مقصرين در عقد قرارداد و فسخ غيرحرفه ای با مربی درجه سومی ..

فدراسیون جهانی فوتبال، فیفا با اعلام حکم دعوای بین سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران، فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران را به پرداختن غرامت ۶ میلیون و ۱۳۷ یورویی به مارک ویلموتس محکوم کرد.

براساس حکم صادر شده، فدراسیون فوتبال ایران، ظرف مدت ۳۰ روز باید به تعهدات خود در این پرونده عمل کند. مقامات فدراسیون فوتبال ایران در نخستین واکنش مدعی شدند این حکم قطعی نیست.

مارک ویلموتس که از عدم پرداخت منظم و به موقع حقوقش شاکی بود، از تیم ملی فوتبال ایران جدا شد اما عدم توافق مارک ویلموتس با فدراسیون فوتبال ایران پس از فسخ قرارداد، کار را به شکایت رساند.

محکومیت فدراسیون فوتبال ایران پس از ماه ها کش و قوس در این پرونده، بازتاب گسترده‌ای در شبکه های اجتماعی داشته است. بسیاری از کاربران خواستار بازخواست و برخورد قضایی با مسئولان فدارسیون فوتبال ایران شده‌اند.

علی مجتهدزاده، وکیل دادگستری در صفحه توئیتر خود خواستار محاکمه و ملزم به جبران ضرر و زیان مقصرین در عقد قرداد و فسخ حرفه‌ای با این مربی شد و نوشت که «کوتاهی دستگاه قضا پذیرفتنی نیست.»

مقصرين در عقد قرارداد و فسخ غيرحرفه ای با مربی درجه سومی به نام #ویلموتس بايد محاکمه و‌ملزم به جبران ضرر و زيان #فدراسيون_فوتبال و مادام العمر منفصل از هرگونه خدمت دولتی گردند کوتاهی #دستگاه_قضا پذيرفتنی نيست

— ali mojtahedzadeh (@alimojtahedzad3) August 17, 2020

امید توشه روزنامه نگار نیز در یک توئیت با اشاره غرامت موردنظر معادل ۱۶۰ میلیارد تومان است، نوشت که فدراسیون فوتبال باید این مبلغ را «برای ۶ بازی که روی نیمکت تیم ملی نشست که چهار تایش رسمی بود: دو برد مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ و دو باخت به عراق و بحرین.» پرداخت کند.

رأی فیفا صادر شد؛ فدراسیون فوتبال باید ۶ میلیون و دویست هزار یورو دیگر به مارک ویلموتس پرداخت کند؛ معادل ۱۶۰ میلیارد تومان. برای ۶ بازی که روی نیمکت تیم ملی نشست که چهار تایش رسمی بود: دو برد مقابل کامبوج و هنگ‌کنگ و دو باخت به عراق و بحرین.
او ۲ میلیون یوروی دیگر گرفته بود. pic.twitter.com/jDVrtx8PhC

— امید توشه (@tousheh) August 17, 2020

اما در این بین علی کریمی مربی و بازیکن سابق تیم ملی در یک پست اینستاگرامی به غرامت ۶.۲ میلیون یورویی فدراسیون فوتبال از سوی فیفا واکنش نشان داد و با انتشار عکسی از مارک ویلموتس در حال کاشت درخت در کمپ تیم‌های ملی، نوشت: «با ١٦٦ ميليارد تومن ميشه تمام ايران رو درخت كاشت، ولى اين هنر فدراسيون و هيئت رئيسه حى و حاضر بود كه با يك درخت تمومش كردن. خسته نباشي دلاور خدا قوت…»

View this post on Instagram

با ١٦٦ ميليارد تومن ميشه تمام ايران رو درخت كاشت، ولى اين هنر فدراسيون و هيئت رئيسه حى و حاضر بود كه با يك درخت تمومش كردن. خسته نباشي دلاور خدا قوت ………!!!!

A post shared by Ali Karimi (@aliiiiiiiikarimi8) on

محکومیت به پرداخت غرامت سنگین به ویلتموس از سوی فدراسیون فوتبال ایران در حالی رسانه ای شده است که پیش از این روابط عمومی این فدراسیون این محکومیت را شایعه دانسته و آن را تکذیب کرده بود.

حالا با تایید صحت این حکم قرار است فدراسیون فوتبال ایران درخواست تجدیدنظر خود را در دادگاه حکمیت ورزش ارائه دهد و مبلغی در حدود ۵ هزار یورو نیز به عنوان هزینه دادرسی به کمیته تعیین وضعیت واریز کند.