۲۹ شهریور ۱۳۹۹

رادیو پی‌آر‌سی

رادیو و سایت خبری فارسی زبان

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۲ میلیون نفر گذشت

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۲ میلیون نفر گذشت آمارها همچنین نشان می‌دهد که تا کنون حدود ۱۴ میلیون نفر در سراسر دنیا از ابتلا به این بیماری خطرناک و همه‌گیر بهبود یافته‌اند. تازه‌ترین داده‌های جمع‌آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نشان می‌دهد که تا کنون بیش از ۲۲ میلیون نفر در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان نیز به بیش از ۷۷۷ هزار نفر رسیده است. بر اساس این گزارش، ایالات متحده با ثبت نزدیک به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار مورد مبتلا به کووید-۱۹، بالاترین آمار مبتلایان و همچنین بیشترین میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا را به خود اختصاص داده است. پس از آمریکا، سه کشور برزیل (بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار مورد کرونا مثبت)، هند (بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد) و روسیه (بیش از ۹۳۰ هزار مورد مثبت) در صدر جدول آمار مبتلایان کووید-۱۹ در جهان قرار دارند. نخستین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین گزارش شد و از آن پس، با گسترش و شیوع کووید-۱۹ در دیگر نقاط دنیا، ابتلا به این بیماری به بحرانی همه‌گیر در سراسر دنیا تبدی..

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان از مرز ۲۲ میلیون نفر گذشت

آمارها همچنین نشان می‌دهد که تا کنون حدود ۱۴ میلیون نفر در سراسر دنیا از ابتلا به این بیماری خطرناک و همه‌گیر بهبود یافته‌اند.
آمارها همچنین نشان می‌دهد که تا کنون حدود ۱۴ میلیون نفر در سراسر دنیا از ابتلا به این بیماری خطرناک و همه‌گیر بهبود یافته‌اند.

تازه‌ترین داده‌های جمع‌آوری شده توسط دانشگاه جان هاپکینز آمریکا نشان می‌دهد که تا کنون بیش از ۲۲ میلیون نفر در جهان به ویروس جدید کرونا مبتلا شده‌اند و تعداد جان‌باختگان نیز به بیش از ۷۷۷ هزار نفر رسیده است.

بر اساس این گزارش، ایالات متحده با ثبت نزدیک به پنج میلیون و ۵۰۰ هزار مورد مبتلا به کووید-۱۹، بالاترین آمار مبتلایان و همچنین بیشترین میزان مرگ‌ومیر ناشی از ابتلا به کرونا را به خود اختصاص داده است.

پس از آمریکا، سه کشور برزیل (بیش از سه میلیون و ۴۰۰ هزار مورد کرونا مثبت)، هند (بیش از دو میلیون و ۷۰۰ هزار مورد) و روسیه (بیش از ۹۳۰ هزار مورد مثبت) در صدر جدول آمار مبتلایان کووید-۱۹ در جهان قرار دارند.

نخستین موارد ابتلا به ویروس جدید کرونا در اواخر سال ۲۰۱۹ در شهر ووهان چین گزارش شد و از آن پس، با گسترش و شیوع کووید-۱۹ در دیگر نقاط دنیا، ابتلا به این بیماری به بحرانی همه‌گیر در سراسر دنیا تبدیل شد که هزینه‌های فراوانی را به لحاظ اقتصادی و انسانی به کشورهای مختلف تحمیل کرده است.

علاوه بر این، گزارش‌ها حاکی است که کره جنوبی با بیشترین آمار ابتلای روزانه به ویروس جدید کرونا روبرو شده است. به گفته مقام‌های بهداشتی، این میزان ابتلا به کووید-۱۹ در هر روز از ماه مارس تا کنون بی‌سابقه بوده است. ازدحام جمعیت در کلیساهای پایتخت این کشور، به عنوان عامل اصلی شیوع ویروس کرونا در دوره اخیر معرفی شده‌اند.

به گزارش شبکه خبری الجزیره، وزارت بهداشت فیلیپین روز چهارشنبه ۲۹ مرداد از ثبت بیش از ۴۶۰۰ مورد جدید ابتلا به کووید-۱۹ و همچنین ۱۱۱ مورد مرگ و میر بر اثر این بیماری خبر داد.

بر اساس گزارش این وزارتخانه، فیلیپین با نزدیک به ۱۷۴ هزار مورد تایید شده، بالاترین آمار مبتلایان ویروس کرونا در منطقه جنوب شرق آسیا را به خود اختصاص داده است. همچنین، آمار جان‌باختگان این بیماری در فیلیپین، حدود ۲۸۰۰ نفر بوده است.

در حالی‌که دولت فیلیپین از روز چهارشنبه تصمیم گرفته است از اعمال محدودیت‌های سخت‌گیرانه در پایتخت و استان‌های هم‌جوار فعلا خودداری کند، مقام‌های کشور فنلاند اعلام کرده‌اند که محدودیت‌های مسافرتی در مورد چند کشور از جمله آلمان که ماه‌ها در فهرست مقاصد امن و بی‌خطر قرار داشتند، اعمال خواهد شد. دلیل این تصمیم‌گیری، جلوگیری از گسترش و شیوع کووید-۱۹ عنوان شده است.

آمارها همچنین نشان می‌دهد که تا کنون حدود ۱۴ میلیون نفر در سراسر دنیا از ابتلا به این بیماری خطرناک و همه‌گیر بهبود یافته‌اند.